Výbuch v areálu Explosie: Jeden ze zraněných v nemocnici zemřel

Pardubická firma Explosia na facebooku oznámila smutnou novinku. Jeden ze zaměstnanců, který byl 1. listopadu při výbuchu, zemřel. Při incidentu byli zraněni další tři lidé, všichni utrpěli popáleniny.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Explosia
doporučujeme

„Smutná zpráva dorazila z vinohradské nemocnice… Včera večer na následky zranění způsobených páteční nehodou zemřel jeden z našich zaměstnanců. Upřímnou soustrast rodině i jeho přátelům,“ uvedla Explosia na sociálních sítích.

Všichni čtyři zaměstnanci firmy se zranili při výrobě střelného prachu. Tři zranění skončili právě na popáleninovém centru vinohradské nemocnice v Praze. Čtvrtý byl v pátek večer převezen z Fakultní nemocnice Hradec Králové na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Brně. 

Podle dřívějších informací záchranářů měl jeden z nich popáleniny na více než 90 procentech těla. Mluvčí Explosie odmítl říct, zda zemřel právě tento pacient. Nic bližšího podle něj firma uvádět nebude.

Soustrast rodině vyjádřil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). "Platí pomoc a dohled nad vyšetřováním příčin nehody," uvedlo dnes ministerstvo na twitteru.

"Všem blízkým vyjadřuji nejhlubší soustrast. Snažíme se taktně o pomoc rodině, pomůžeme případně i organizačně, podle potřeb a souhlasu blízkých," řekl dnes Havlíček ČTK.

Požár vypukl v pátek v 07:20 v budově, kde se suší střelný prach. Poté následovala takzvaná deflagrace, menší forma výbuchu doprovázená tlakovou vlnou. Provoz, v němž exploze nastala, je zničený. Provozu společnosti se exploze výrazně nedotkla.

Pro zjištění příčin výbuchu byly vytvořeny čtyři vyšetřovací komise, a to firmy, Báňského úřadu, policie a hasičů. "Platí pomoc a dohled nad vyšetřováním příčin nehody," uvedlo dnes ministerstvo na twitteru. Havlíček dnes ČTK řekl, že ministerstvo vše monitoruje. "Brzy podáme zprávu," dodal. Policie se začala případem zabývat pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Firma Explosia je výrobce výbušnin, existuje od roku 1920. Novodobým vlastníkem byla skupina Agrofert. Od roku 2002 ji stoprocentně vlastní stát, akcie drží ministerstvo průmyslu a obchodu. Společnost loni zaměstnávala zhruba 700 lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Posměch i urážky. České děti zažívají na internetu peklo

19.11.2019 12:15 S urážkami, posmíváním a jiným negativním chováním se na internetu podle průzkumu pro společnost…

Nehoda při závodech. Kdo odpovídá za újmu způsobenou autem? NS rozsekl spor

19.11.2019 12:07 Za nemajetkovou újmu způsobenou při havárii závodního automobilu může odpovídat nejen pořadatel…

Smrtící výstřel ze zoufalství? Soud řeší případ zabití hosta v restauraci

19.11.2019 09:37 Před olomouckým krajským soudem dnes stanul jednapadesátiletý Milan Sobotka obžalovaný ze zabití…

Demonstranti po několika dnech ukončili blokádu Karolina

18.11.2019 21:01 Demonstranti, kteří po několik dnů blokovali budovu rektorátu Univerzity Karlovy (UK), se dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama