Firemní pronájmy elektroniky na Alze rostou

Firmy stále častěji upřednostňují pronájem elektroniky před jejím zakoupením. Svědčí o tom růst programu Alza NEO, který právě tuto službu zákazníkům nabízí. Od letošního dubna do něj vstoupilo o téměř třetinu více společností než za stejné období loni. Tvoří tak již 33 % všech klientů programu oproti loňským 25. Významně k tomu přispěla nejen pandemie covid-19, ale také zkrácení minimální možné doby pronájmu.

prodejna Alza
doporučujeme

Až do letošního března byl pronájem elektroniky v Alze především doménou jednotlivců, kteří díky programu NEO pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok). Možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během jarní korona krize, protože díky němu mohou lépe plánovat cash flow a rozložit náhlé investice v nejistých dobách. Jen během nouzového stavu si takto pronajaly stovky přístrojů, hlavně notebooků pro home office.

„Na vývoj situace kolem šíření covid-19 a její dopady na ekonomiku se nedalo předem připravit personálně ani technicky. S technikou nám vyšla vstříc velmi promptně právě Alza prostřednictvím svého programu Alza NEO pro firmy. Díky tomu jsme dokázali za necelých 24 hodin zajistit chybějící firemní elektroniku pro většinu zaměstnanců a umožnit jim vzdálený přístup, což je jeden z pilířů prevence šíření nákazy,“ uvedl Oliver Vališ, Head of B2B, Hello Bank.

„V rámci pomoci firmám během karantény, kdy jsme zkrátili minimální dobu pronájmu na 4 měsíce, vstoupily do programu Alza NEO firmy jako např. česká a slovenská pobočka Hello Bank, která si pronajala 250 přístrojů, dále Jablotron Security nebo Statutární město Kladno,“ doplňuje finanční ředitel Alza.cz Jiří Ponrt a dodává: „Firmám jsme u pronájmů nabídli nejen rozšířenou záruku a náhradu zařízení při krádeži, ale také jsme podstatně rozšířili nabídku. Firemní zájemci nyní mohou vybírat z veškeré nabídky hardwaru na Alze. Jelikož pandemie covid-19 ještě není za námi, možnost pronájmu počítačů, telefonů a notebooků na období od 4 měsíců pokračuje i nadále."

Pronájem vybavení Alza NEO se do konce roku rozšíří další sortiment i pro ostatní zákazníky. Přibude do něj tzv. Alza PC. Díky tomuto unikátnímu spojení si budou moci pronajmout a neustále obměňovat počítačové sestavy sestrojené podle vlastního přání. Ať už jde o zakázkový herní speciál nebo o výkonný počítač pro práci s grafickými programy, vyškolení specialisté pomohou s výběrem. Pro získání počítače na míru tak není potřeba být počítačový odborník.

Témata: Alza | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V provozu zůstalo 43 procent restaurací a kaváren. Většina zavřela

28.10.2020 14:22 Po dvou týdnech od uzavření prostor restaurací či kaváren, které nyní mohou fungovat pouze…

COVID nájemné bude k dispozici dalším oborům, schválila vláda

27.10.2020 21:01 Aktualizováno Pokračování programu COVID nájemné se rozšířilo o další odvětví. Žádat o dotaci na komerční nájem…

Opozice kritizuje, jak Babiš navrhuje zrušení superhrubé mzdy

27.10.2020 14:56 Aktualizováno Opoziční KDU-ČSL, hnutí Starostové a nezávislí (STAN) i TOP 09 kritizují způsob, jakým premiér…

Zákaz nedělního prodeje je nesmysl. Zaměstnanci přijdou o peníze a lidé se…

27.10.2020 14:00 ROZHOVOR – Ostře se vymezil proti rozhodnutí vlády, která v rámci vyhlášení dalších restrikcí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama