Jste připraveni na televizní revoluci? Od poloviny roku 2020 bude už jen DVB-T2

V polovině příštího roku všechny tuzemské televize přejdou na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2. Vypínání stávajících sítí DVB-T začne na konci listopadu. Diváci si budou muset pořídit televizi umožňující příjem DVB-T2 nebo set top box. Uvedli to zástupci Českých Radiokomunikací (ČRa) na dnešní tiskové konferenci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Letos 28. listopadu ČRa začnou s vypínáním vysílačů DVB-T České televize v Praze na Žižkově a na Cukráku, v únoru přeladí čtyři vysílače přechodové sítě ČT na finální kmitočty a celou stávající vysílací síť vypnou do 31. května. Vypínání sítě s komerčními stanicemi, jako je Nova, Prima nebo Barrandov, začne 8. ledna opět v Praze na Žižkově a na Cukráku a bude dokončeno do 29. června.

Přechodové sítě, které mají zajistit plynulý přechod na DVB-T2, nyní pokrývají přes 99 procent populace. Lidé, kteří teď přijímají TV signál na anténu, si mohou už nyní vyzkoušet nový standard.

Přechod na nový standard si vynutil celoevropský proces, během kterého se část televizního pásma 700 MHz uvolní pro rychlé mobilní sítě 5G. V Česku začne aukce uvolněných kmitočtů na podzim.

České Radiokomunikace dnes také spustily informační kanál Nalaďte se na DVB-T2 s hybridní aplikací HbbTV, který běží v regionální síti 8 pokrývající 55 procent populace, zejména v krajských městech.

O přechodu podle průzkumu ČRa ví 87 procent Čechů, 52 procent tuší, kdy k přechodu dojd,e a 30 procent už přijímá DVB-T2. Z toho 21 procent má vhodný televizor a devět procent set top box. Na trhu je kolem 2400 typů certifikovaných televizorů a set top boxů. TV signál z vysílačů přijímá 55 procent lidí, zbytek má kabelovou televizi, satelit nebo příjem přes internet.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzniká gigant na trhu se zájezdy: Majitel Exim Tours koupil CK Fischer

20.09.2019 13:44 Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, koupila od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka…

Žádný shortlist neexistuje, ohradil se Kremlík. Kandidátů do…

20.09.2019 13:37 Seznam kandidátů do představenstva Českých drah má 14 jmen a o jeho případném zúžení rozhodne…

Lesy ČR vyhlásí tendr 2020+. Bude 54 zakázek, na firmy čeká zásadní novinka

20.09.2019 13:09 Státní podnik Lesy České republiky vyhlásí v pondělí tendr 2020+ na lesní práce a prodej dřeva.…

Začne registrace do nového mýtného systému. Dopravci mají čtyři možnosti

20.09.2019 12:13 Registrace do nového mýtného systému se spustí v neděli. Funkční bude na 1300 kilometrech českých…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama