GLOSA | Události Petra Nutila: Bída české politiky, bakterie Babiš, Fidel Okamura a Soukup v ringu

Milí moji čtenáři, je tu další vydání Událostí Petra Nutila! Asi jste si všimli, že minulý týden pravidelný souhrn nevyšel, za což se ctěnému čtenářstvu omlouvám a rád bych na vysvětlenou dodal, že tento výpadek byl zapříčiněn mým výpadkem do Německa, a to sice pracovním. Tak pojďme na to.  

Sněmovna zas řešila korespondenční volbu. Tedy vlastně neřešila, nýbrž stran opozice pokračovala v nekonečném obstruování a nesmyslném žvanění. Rekordmanem se stal Tomio Okamura, který vydržel řečnit skoro jedenáct hodin bez přestávky, a to jen proto, aby následně mohl médiím vyprávět, že plínky nepotřebuje, neb je Übermensch.  

Tak překonal i kubánského vůdce Fidela Castra, který v roce 1998 po svém znovuzvolení do čela komunistického ostrovního státu měl projev dlouhý 7 hodin a 15 minut. Gratulujeme. Tímhle svým vystoupením mimochodem opět vylepšil svůj dosavadní rekord, protože o téměř čtyři hodiny překonal svou jarní sněmovní exhibici na téma důchodové reformy.  

Voliče Tomia jistě potěší, že jejich vůdce, slunce jasné, bůh a vládce v jedné osobě jen tímhle svým zdržováním stál nás všechny skoro dva miliony (ano, na tolik vyjde daňové poplatníky jeden plný den jednání parlamentu). Navrhoval bych každé takové vystoupení rovnou rozpočítat mezi Tomiovy ovečky a nechat je to zaplatit. Do poslední koruny. 

O lidech z Andrejovy sekty se výrazněji zmiňovat nemusíme. Dokonce ani nad tím, že obstruují proti něčemu, co měli sami v programu. Už jsem se nad tím vztekal třeba tady, a tak mi dovolte jen jeden krátký dodatek. Obě opoziční strany jsou totiž přesně tím „přelévajícím se tekutým prázdnem“, což je termín, s nímž přišel Jan Simkanič a který je dokonale vystihující. Toto prázdno je ochotno a schopno kdykoli změnit formu, barvu, tvar a světonázor, a očekávat od nich cokoli jako integritu, hodnoty a charakter je prostě bláhové. A aby bylo jednou pro vždy jasno. Populisté jsou prostě ti, kdo dělají vždy to, co je buď populární, nebo to, co je pro ně samotné výhodné. Jen škoda, že je to tolika lidem v naší zemi jedno.  

No a poslední věc k tomuto, jen na dovysvětlenou obstrukčního pekla, které tahle vláda zažívá. Obstrukce totiž nespadly z nebe. Jde o něco, co současné vládní strany používaly proti minulé vládě a s trochou škodolibé nadsázky by se tak dalo říct, že sklízí, co zasela.  

Cíl téhle taktiky je teď, stejně jako dříve, vcelku jednoduchý, bez ohledu na to, kdo ji zrovna používá. Obstruovat a zdržovat až do voleb, a to jen proto, abych pak mohl v kampani tvrdit, že vláda celé roky nic nedělala. Což je sice hezké, ale pak bychom se mohli konečně přestat divit, proč je ta naše země v tolika věcech pozadu.  

Tak pojďme dál.  

Ukrajinský web Texty zveřejnil pod názvem „Bakterie Ruského světa“ seznam organizací a osobností, které má za proruské. Na seznamu z našich zástupců najdeme i Andreje Babiše, Alenu Schillerovou, samozřejmě Tomia, Václava Klause nebo Kateřinu Konečnou Všem zapsaným gratulujeme, Je krásné, že je česká stopa ve světě zas jednou viditelná.  

Médii proletěla zpráva o čínském holubovi, zadrženého indickou policií pro podezření ze špionáže, jenž byl osm měsíců vyšetřován a následně vypuštěn na svobodu, neb se ukázalo, že je prostě jen holubem, nikoli agentem. A pak že ve světě nejsou dobré zprávy.  

V českém Clash of the Stars (což je moje guilty pleasure) konečně došlo po soubojích pornohereček a trpaslíků i na skutečný box. Tedy, na takový pokus, konkrétně mezi Jaromírem Soukupem a „Psychopatem Bejrem“. Vyhrál Jaromír Soukup, ale spíš se dá říct, že Bejr se porazil sám, protože se choval jako z řetězu urvané dementní hovado s čerstvou lobotomií (takže vlastně jako obvykle) a rozhodčí ho v prvním kole diskvalifikoval, čímž diváky vysloveně zklamal. Ale čemu se divit. Jak už to u těhle zápasů bývá, očekávání jsou nevyhnutelně vystřídána zklamáním, čili opět naplnilo ideovou podstatu metody frustrační kompozice Járy Cimrmana.  

Tak čau. 

Související

Jana Nagyová a Andrej Babiš u soudu v kauze Čapí hnízdo.

Expremiér Babiš byl opět zproštěn obžaloby v kauze Čapí hnízdo

Pražský městský soud i podruhé zprostil expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Hlavní líčení při opakovaném projednávání rozsudku trvalo jen jeden den. Babiš si rozhodnutí soudu osobně nevyslechl, síň opustil po pronesení závěrečné řeči. 

Více souvisejících

Andrej Babiš Poslanecká sněmovna Tomio Okamura Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Aktuálně se děje

před 20 minutami

Jozef Síkela

Síkela: Česko se odkloní od uhlí do roku 2033

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela chce připravit do poloviny roku 2025 zákon, který by zajistil řízený odchod od uhlí v energetice do roku 2033. Tento plán oznámil v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi. 

před 57 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 9 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

Slovensko se dál přiklání k Rusku. Jeho ministr se setkal s Lavrovem, Fico ho pochválil

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se dnes setkal se svým slovenským protějškem Jurajem Blanárem na okraji diplomatického fóra v tureckém městě Antalya. Informaci o schůzce poskytl slovenský Denník N.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy