Okultismus: Jak se bránit prokletí?

Pokud se vám stává jedno neštěstí za druhým, určitě jste v jednom bodě pomysleli na to, že jste třeba prokletí. Ano, v dnešní době je pro většinu lidí prokletí pasé, ale pokud už jste zoufalí, každá psychická pomoc se hodí. Pojďte si přečíst, jak to bylo s prokletím v historii a jak se němu vyhnout.

Historie proklínání

Víra v bohy, nadpřirozené věci, magie, kouzla a v neposlední řadě proklínání jsou zakořeněny hluboko v každé kultuře. Vše, co si lidé nedokázali logicky vysvětlit, spadalo do škatulky nadpřirozených věcí a některé přesvědčení a praktiky zůstaly do dnešních dnů.

Archeologické nálezy ukazují nepřeberné množství předmětů, které měly lidi proklít, nebo naopak je ochránit, jak informuje server Ancient Origins. Záměr prokletí byl vždy stejný, a to vyvolat něco nadpřirozeného, co uvalí na osobu trest, nebo ji nějak poškodí.

Ve starém Egyptě se například používaly voskové figuríny Apofise, mytologické bytosti v podobě hada, který je hlavním protivníkem boha slunce Re. Prokletí probíhalo tak, že se zelenou barvou napsalo Apop na obraz, zabalilo se to do čistého papyru a hodilo do ohně. Následně si vykonavatel kopl čtyřikrát levou nohou a popel smíchal s výkaly. V poslední části rituálu se pak vymodelovaná podobizna z popelu a výkalů hodila do dalšího ohně.

Podobně jako požehnání, i prokletí se v dobách středověku dalo koupit. Takové rituály prováděly čarodějnice, o kterých se tradovalo, že mají nadpřirozené schopnosti. Místo voskových figurín už se častěji používaly oběti, a to i lidské. Po celé Evropě je mnoho legend, ve kterých účinkují prokleté domy, rodiny, věci atd.

Proklínání v dnešní době

Prokletí je výraz, který se používá k označení dychtivosti někomu ublížit. Kdokoliv může proklít druhou osobu a pokud se to "oběť" dozví, může to u ní vyvolat přesvědčení, že je odsouzen k zániku. Tím si ale škodí sami sobě a většinou když se stane nehoda, oběti prokletí můžou v hlavě přesvědčit sami sebe, že za to může prokletí. Obzvlášť "účinné" jsou prokletí na smrtelné posteli.

V novopohanském čarodějnictví je proklínání v rozporu s etikou, nicméně existuje mnoho lidí, kteří proklínání věří, "čarodějnice a čarodějové" z etnických kultur jako například italské strigy, nebo pensylvánští Holanďaně věří, že prokletí je oprávněné.

Jak se prokletí zbavit?

Žádný falešný drahý léčitel, ten z vás pouze vytahá peníze. Prokletí se můžete cítit, když se vám běžné věci přestanou dařit, začnete přemýšlet negativně a od té chvíle se to bude nabalovat vše do jednoho pytle. I taková rozprava s přáteli vám dá více, než sezení u léčitele.

Návštěva kostela není taky od věci, kde kromě toho, že se můžete vypovídat, zafunguje taky psychologický efekt očištění duše u Boha. Hlavní řešení je zbavit se negativního myšlení, což se dá docílit mnoha způsoby.

Stačí se více usmívat, obklopit se pozitivně naladěnými lidmi, pomoci někomu kdo to potřebuje. Pak i třeba zpíváním, cvičením jógy nebo meditováním, čtením pozitivních citátů atd. Hlavně změnit negativní myšlení na pozitivní.

Související

Při výběru bydlení začínají lidé zohledňovat i energetickou úspornost. Původní zpráva

Nový trend v bydlení nabírá na popularitě. Je ale třeba zvážit mnoho faktorů, upozorňují experti

Pasivní a energeticky úsporné domy se stávají stále populárnějšími, a to i přes vyšší počáteční investice. Banky jako Raiffeisenbank a ČSOB dle svých slov nabízejí řadu výhod, které motivují k investicím do udržitelných staveb, jež přinášejí dlouhodobé úspory, zlepšují komfort bydlení a přispívají k ochraně životního prostředí. 

Více souvisejících

Lidé zajímavosti Bůh

Aktuálně se děje

před 22 minutami

před 47 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Nigel Farage před volbami

Farage: Pokud vyhraje Harrisová, měla by omilostnit Trumpa

Nigel Farage, lídr britské krajně pravicové strany Reform UK, vyzval bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby v případě porážky v nadcházejících prezidentských volbách proti demokratické kandidátce Kamale Harrisové výsledek přijal.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Televizní duel Harrisové a Trumpa.

Změna klimatu i vztah k Číně. Voliči rozhodují o budoucnosti USA i celého Západu

Americké prezidentské volby, naplánované na 5. listopadu 2024, jsou předmětem celosvětové pozornosti, neboť přinášejí zásadní otázky o směru, kterým se Spojené státy vydají. Letos proti sobě stojí demokratická kandidátka, viceprezidentka Kamala Harrisová, a republikánský exprezident Donald Trump. Výsledek těchto voleb může zásadně ovlivnit nejen americkou domácí politiku, ale také postavení USA ve světě. 

před 3 hodinami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajinská armáda se poprvé střetla se severokorejskými vojáky

Ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov oznámil, že ozbrojené síly jeho země poprvé narazily na severokorejské vojáky, kteří byli údajně vysláni na pomoc Rusku. V rozhovoru pro jihokorejskou veřejnoprávní stanici KBS uvedl, že mezi ukrajinskými a severokorejskými jednotkami došlo k „malému střetnutí,“ aniž by specifikoval přesné místo či čas incidentu.

před 4 hodinami

Jean-Claude Juncker

Juncker: Pokud vyhraje Trump, Evropa musí ukázat sílu

Bývalý předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vyzval Evropskou unii, aby zaujala sebevědomý postoj ve vztazích se Spojenými státy, bez ohledu na to, kdo zvítězí v nadcházejících prezidentských volbách v USA. Juncker varoval EU, aby při jednáních „nepůsobila ustrašeně.“

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační foto

Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy

V malé obci Dixville Notch v americkém státě New Hampshire se v úterý ráno rozběhly prezidentské volby ve Spojených státech. Prvních šest registrovaných voličů odevzdalo své hlasy hned po otevření volební místnosti o půlnoci místního času (06:00 SEČ), přičemž současní kandidáti Kamala Harrisová a Donald Trump si shodně rozdělili po třech hlasech. Uvedl to server CNN.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy