Únorový výbuch na Domažlicku souvisel s osobními spory. Policie zadržela podezřelého

Policie ve středu zadržela muže podezřelého z nastražení výbušného systému, který v únoru explodoval před panelovým domem v Horšovském Týně na Domažlicku. Zadržený muž si měl vyřizovat osobní spory. 

"Po několika dnech důkladného prověřování, kterému se věnoval speciální tým policistů, se před chvílí podařilo kriminalistům ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadržet podezřelého třicetiletého muže, který měl tento nástražný výbušný systém na místo uložit," uvedla policie ve středu odpoledne na sociální síti X. 

S podezřelým budou nyní provedeny potřebné procesní úkony. Podle dosavadních zjištění kriminalistů mělo být motivem protiprávního jednání vyřizování osobních sporů.

"Chtěli bychom ujistit veřejnost, že jí případné další nebezpečí v souvislosti s tímto případem nehrozí," dodala policie s tím, že o dalším vývoji případu bude informovat. 

K výbuchu podomácku vyrobeného nástražného výbušného systému na volném prostranství u panelového domu v Horšovském Týně došlo v noci z pondělí 19. na úterý 20. února. Případ si vzali na starosti krajští kriminalisté. 

Související

Více souvisejících

výbuch Policie ČR Plzeňský kraj

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy