Aleš Brichta dnes oslaví 60. narozeniny koncertem ve Foru Karlín

Zpěvák a textař Aleš Brichta dnes oslaví své 60. narozeniny, které připadly na 9. srpna, koncertem ve Foru Karlín.

Aleš Brichta dnes oslaví 60. narozeniny koncertem ve Foru Karlín
doporučujeme

Mezi hosty budou Eva Pilarová, Kamil Střihavka, kapela Hattrick, Daniel Horyna, Doctor P.P. a další. Podle Brichty narozeninový koncert nabídne exkluzivní výběr z české rockové scény. Mezi hosty bude například frontman Olympiku Petr Janda, který si s oslavencem zazpívá duet Co hledá klaun.

Pilarová, dlouholetá Brichtova kamarádka, na koncertu vystoupí, přestože někteří její kolegové své různé akce kvůli úmrtí Karla Gotta odložili. "Respektuji Alešovo rozhodnutí nerušit narozeninový koncert, ale přiznám, že mi moc do zpěvu není," uvedla Pilarová pro deník Aha!

Brichta je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, oboru zahraniční obchod. Byl zakládajícím členem a frontmanem metalové skupiny Arakain, kterou po 20 letech, v roce 2002, po vzájemných neshodách opustil. Naposledy s Arakainem vystoupil v roce 2007 jako host k 25 letům existence kapely. Na své sólové dráze pak natočil řadu alb, první Růže pro Algernon v roce 1994. Stál také za hudebním fotbalovým projektem Hattrick a vystupoval v muzikálu Jesus Christ Superstar v roli Piláta. V roce 2008 ho posluchači Radia Beat zvolili v kategorii Osobnost do Beatové síně slávy.

O rok později vydal Brichta s kapelou ABband album Deratizer s kontroverzním textem titulní písně, která má podle některých lidí rasistický nádech. Skladbu s refrénem "Politici dělaj z každýho vola/ na ulici kradou cikáni kola/ už by to vyřešit měl/ nějakej deratizer" zkoumala policie. Nikoho neobvinila.

Také Brichtovo album z roku 2013 Údolí sviní se výrazně vyjadřuje ke společenskému a politickému dění. Například skladba Pan K. Lousek je otevřenou narážkou na Miroslava Kalouska (TOP 09). Brichta vystupuje jako příznivec předsedy hnutí SPD Tomia Okamury. Zatím Brichtovo poslední album Anebo taky datel je z roku 2015.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pandemie likviduje kluby či divadla. Kulturní instituce po celém světě se…

29.09.2020 10:04 Tisíce klubů, divadel a dalších kulturních center po celém světě se ve středu ve 20:00 rozsvítí…

Hudební svět truchlí. Zemřel Lee Kerslake (†73), bubeník skupiny Uriah Heep

19.09.2020 21:28 Někdejší bubeník rockové skupiny Uriah Heep Lee Kerslake dnes zemřel, v 73 letech podlehl rakovině…

Vousatá zpěvačka Conchita Wurst bude koncertovat v Praze, představí nové…

19.09.2020 14:35 V Praze by měl v květnu příštího roku vystoupit rakouský hudebník Wurst, který jako vousatá…

Pocta Karlu Gottovi v O2 areně letos nebude

15.09.2020 11:14 Kvůli nejistotě ohledně vývoje pandemie nemoci covid-19 přesunuli pořadatelé oba koncerty Pocta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama