Aleš Brichta dnes oslaví 60. narozeniny koncertem ve Foru Karlín

Zpěvák a textař Aleš Brichta dnes oslaví své 60. narozeniny, které připadly na 9. srpna, koncertem ve Foru Karlín.

Přidejte svůj názor

Aleš Brichta dnes oslaví 60. narozeniny koncertem ve Foru Karlín
doporučujeme

Mezi hosty budou Eva Pilarová, Kamil Střihavka, kapela Hattrick, Daniel Horyna, Doctor P.P. a další. Podle Brichty narozeninový koncert nabídne exkluzivní výběr z české rockové scény. Mezi hosty bude například frontman Olympiku Petr Janda, který si s oslavencem zazpívá duet Co hledá klaun.

Pilarová, dlouholetá Brichtova kamarádka, na koncertu vystoupí, přestože někteří její kolegové své různé akce kvůli úmrtí Karla Gotta odložili. "Respektuji Alešovo rozhodnutí nerušit narozeninový koncert, ale přiznám, že mi moc do zpěvu není," uvedla Pilarová pro deník Aha!

Brichta je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, oboru zahraniční obchod. Byl zakládajícím členem a frontmanem metalové skupiny Arakain, kterou po 20 letech, v roce 2002, po vzájemných neshodách opustil. Naposledy s Arakainem vystoupil v roce 2007 jako host k 25 letům existence kapely. Na své sólové dráze pak natočil řadu alb, první Růže pro Algernon v roce 1994. Stál také za hudebním fotbalovým projektem Hattrick a vystupoval v muzikálu Jesus Christ Superstar v roli Piláta. V roce 2008 ho posluchači Radia Beat zvolili v kategorii Osobnost do Beatové síně slávy.

O rok později vydal Brichta s kapelou ABband album Deratizer s kontroverzním textem titulní písně, která má podle některých lidí rasistický nádech. Skladbu s refrénem "Politici dělaj z každýho vola/ na ulici kradou cikáni kola/ už by to vyřešit měl/ nějakej deratizer" zkoumala policie. Nikoho neobvinila.

Také Brichtovo album z roku 2013 Údolí sviní se výrazně vyjadřuje ke společenskému a politickému dění. Například skladba Pan K. Lousek je otevřenou narážkou na Miroslava Kalouska (TOP 09). Brichta vystupuje jako příznivec předsedy hnutí SPD Tomia Okamury. Zatím Brichtovo poslední album Anebo taky datel je z roku 2015.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Gott urážel Sověty, jejich tanky mu vadily, prozradily archivy StB

18.10.2019 15:22 Na roli Karla Gotta v dobách komunistického režimu se dá nahlížet z mnoha úhlů, teď už dokonce i…

Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných…

17.10.2019 23:05 Aktualizováno O velký rozruch se na Slovensku i v České republice postaral legendární zpěvák Jožo Ráž a skupina…

Poslední videoklip Karla Gotta trhá rekordy, už má přes 22 milionů…

17.10.2019 17:53 Poslední klip Karla Gotta a jeho dcery Charlotte Elly k písni Srdce nehasnou už má na YouTube přes…

Zpěvák Lenny Kravitz dorazí v rámci turné do Prahy, roztančí O2 arenu

16.10.2019 13:44 Americký zpěvák a multiinstrumentalista Lenny Kravitz vystoupí 30. června 2020 v pražské O2 areně.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama