Silná bouřka, která přešla dnes okolo 18:00 přes Brno, vyvracela stromy, zničila několik střech a zastavila vlaky na trati z Brna do Chrlic. ČTK to řekl mluvčí jihomoravských hasičů Štěpán Komosný.
Hasiči evidovali od 16:00 do 22:00 asi 65 událostí, kdy si lidé vyžádali jejich pomoc. Okolo 19:00 se vytvořila další silná bouře na Znojemsku, ta ale nezpůsobila další škody.
"Naprostá většina hlášených událostí je na území Brna, nejčastěji jde o spadlé stromy. Postupně ale začínáme řešit i poškozené střechy, silně poškozená je přízemní budova v Hájecké ulici, kde hasiči čekají na příjezd statika, aby posoudil celkový stav," uvedl Komosný. Dodal, že další hlášení o škodách operační středisko po 18:00 stále přijímalo. Dům v Hájecké ulici nakonec poškozenou statiku neměl, hasiči pouze použili výdřevy, aby mohli provizorně nahradit zničenou střechu.
Kvůli poruše na trakčním vedení kvůli spadlému stromu přestaly jezdit vlaky z brněnského hlavního nádraží do Chrlic, je zavedena náhradní autobusová doprava. "Nejedná se o hlavní koridor," uvedl pro ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Později doplnil, že spadlé stromy trakční vedení poškodily a provoz bude obnoven v nočních hodinách.
Okolo 19:00 se vytvořila další silná bouře na Znojemsku, postupovala směrem na severovýchod k jižní části Brna. V souvislosti s touto bouří hasiči k 20:00 zaznamenali jednotlivé výjezdy na Znojemsku a Brněnsku, škody ale mohou lidé nahlásit i později. Obavy z další silné bouře se nepotvrdily, výjezdů hasičů už pak nepřibývalo.
Související
Bouřky dorazily. Meteorologové upozornili na supercely na jižní Moravě
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Páteční počasí: Meteorologové nastínili, co hrozí od dnešních bouřek
včera
Budoucí důchodci mají být obezřetní. ČSSZ upozornila na podivné kampaně
včera
Estébáci pronásledovali herce Töpfera. Na trestech se dohodli
včera
Čína zadržela Čecha, důvod není jasný. Macinka odmítá vyhlašování války
včera
Česko zreviduje krizovou a obrannou legislativu, rozhodla vláda
včera
Babiš se nadále odmítá scházet s Pavlem. Vybral si mě za cíl, tvrdí premiér
včera
Páteční počasí přinese další silné bouřky, varovali meteorologové
včera
Rusko balamutí veřejnost. Výmysly o postupu odhalují, jak moc na Ukrajině krvácí
včera
Dostat se do EU vyžaduje notnou dávku trpělivosti. Nový hraniční systém je problémový, rozbila jej dvojčata
včera
Policie prověřuje Foldynu kvůli podezření z týrání manželky a dětí. Hrozí mu až osm let vězení
včera
Google zakročil. Z obchodu Play smazal ruský mail, sociální síť i chatovací aplikaci Kremlu
včera
Ukrajinským premiérem se stal bývalý šéf Naftogazu Koreckyj
včera
Lidé demonstrují, vojáci se bouří. Ukrajinou mohutně otřásá konec Fedorova
včera
Jeřáb spadl v Praze na ulici. Zasahují hasiči, místem nejezdí trolejbusy
včera
Policie vykázala z domu poslance Foldynu. Je podezřelý z domácího násilí
včera
Trumpova administrativa zveřejňování Epsteinových spisů totálně zvorala, přiznal Vance
včera
CNN: Útok na školu, při němž zemřelo na 170 dětí, v USA prakticky nikdo nevyšetřuje
včera
Spojené státy oznámily nová, pětadvacetiprocentní cla
včera
Spojené státy provedly další vlnu leteckých úderů proti Íránu
včera
Počasí: Do Česka o víkendu dorazí přeháňky a ochlazení
Nastávající víkend přinese do Česka oblačnost, místy přeháňky a citelné ochlazení, přičemž nejteplejším regionem zůstane jižní Morava. Zatímco v sobotu musíme počítat s ojedinělými bouřkami a srážkami s úhrny až 15 milimetrů, v neděli sice teploty klesnou ještě o něco níže, ale obloha se částečně vyjasní a přeháňky se objeví již jen výjimečně.
Zdroj: Libor Novák