Počasí: Meteorologové vydali výstrahu před bouřkami, Česko zasáhnou večer

Dnes večer se nad územím České republiky očekávají silné bouřky, které budou provázeny nárazy větru a menšími kroupami. Přívalové srážky mohou vést k rozvodnění menších toků, uvedli ve výstraze meteorologové.

Varování platí pro rozsáhlé pásmo, které sahá od Šumavy přes střední Čechy až po Prahu a Jizerské hory, přičemž největší dopady meteorologové předpokládají v jižních Čechách, uvedl na svém webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Silné bouřky jsou spojeny s příchodem studené fronty západním směrem. V důsledku přívalových srážek může v krátkém čase napršet přes 30 milimetrů dešťové vody. "Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, doprovázených přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny přes 30 mm, zesílením větru a menšími kroupami," uvedli meteorologové.

Výstraha platí od 17:00 do 23:00 hodin. Přívalový déšť může způsobit zaplavení podchodů, podjezdů a sklepů, a nárazy větru mohou zlomit větve stromů. ČHMÚ také varuje před nebezpečím zásahu bleskem a úrazem způsobeným padajícími nebo letícími předměty.

Řidiči automobilů by měli být zvlášť opatrní. Během noci se pásmo srážek bude postupně přesouvat na východ a projevy bouřek budou slábnout. 

Související

Více souvisejících

Počasí Bouřky

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 18 minutami

před 27 minutami

Ázerbájdžán, ilustrační foto

Ázerbájdžánské jednotky zadržely čtyři bývalé lídry Náhorního Karabachu

Ázerbájdžánské úřady zadržely čtyři bývalé lídry Náhorního Karabachu a převezly je do Baku. Příslušníky ázerbájdžánské služby státní bezpečnosti byli zadrženi tři bývalí prezidenti samozvané republiky Náhorní Karabach Arkadij Gukasján, Bako Saakján a Arajik Haruťunjan a bývalý předseda parlamentu David Išchanjan. 

před 56 minutami

Záchranáři zasahují u neštěstí na Strakonicku. (3.10.2023)

Nehodu na Strakonicku nepřežili zaměstnanci železnice. Na trati pracovali

Úterní železniční nehoda na Strakonicku si vyžádala dva životy železničních zaměstnanců, kteří pracovali na trati, uvedla policie. Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým. Drážní inspekce zahájila vyšetřování mimořádné události.  

před 58 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

V 94 letech zemřel bývalý ředitel Komerční banky a senátor ODS Richard Salzmann

V pondělí zemřel ve věku 94 let bankéř Richard Salzmann, někdejší generální ředitel Komerční banky a senátor za ODS. Uvedl to server Lidovky.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy