Praha - Na horách napadne od dnešní noci do úterního poledne asi deset centimetrů sněhu, na Šumavě a v Krušných horách až 20 centimetrů.
Kvůli silnému větru se budou v horských oblastech v Čechách a na Českomoravské vrchovině v polohách nad 600 metry nad mořem tvořit sněhové jazyky. Uvedl to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V úterý se oteplí.
Vítr má v nárazech dosáhnout rychlosti do 50 kilometrů za hodinu, na hřebenech Krušných hor až 70 kilometrů za hodinu. Výstraha meteorologů platí od dnešních 23:00 do úterního poledne, zahrnuje horské oblasti krajů Karlovarského, Plzeňského, Jihočeského, Královéhradeckého, Libereckého, Ústeckého a Vysočiny.
"Přes naše území bude postupovat k jihovýchodu okluzní fronta. V úterý ovlivní počasí u nás od západu teplá fronta," uvedli meteorologové.
Předpověď na pondělí:Zataženo až oblačno, na východě v noci i polojasno. Od severozápadu s občasným sněžením, které bude přecházet v polohách pod 400 m v déšť se sněhem nebo déšť. S výjimkou jihozápadu a západu Čech budou srážky k večeru ubývat. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, na Moravě a ve Slezsku -3 až -7 °C a při sněhové pokrývce ojediněle kolem -9 °C, během noci od západu oteplování. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s zesílí v Čechách a ve Slezsku na čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, k večeru se bude měnit na severozápadní a částečně zeslábne.
Předpověď na úterý:Zataženo až oblačno, zpočátku místy, zejména na jihozápadě a západě, postupně na většině území déšť nebo mrholení. V polohách nad 400 m, na Moravě a ve Slezsku i v nižších polohách, srážky sněhové, během dne od západu vzestup hranice sněžení na 700 m a k večeru ubývání srážek. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, na severovýchodě a východě při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -4 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině čerstvý s nárazy kolem 15 m/s.
Předpověď na středu:Zataženo až oblačno, na horách místy, jinde ojediněle, déšť nebo mrholení, zpočátku v polohách nad 700 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.
Předpověď na čtvrtek:Zataženo až oblačno, během dne místy přechodně skoro jasno, zejména v Čechách. Místy mlhy a ojediněle mrholení, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, v Čechách při zmenšené oblačnosti až 8 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na jižní až jihovýchodní a na severovýchodě zesílí na čerstvý 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s.
Vyhlídka počasí od pátku do neděle:Zataženo až oblačno, od západu na většině území déšť nebo přeháňky. Postupně od středních poloh srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C, v Čechách postupně při zmenšené oblačnosti až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 7 °C, od západu postupně -1 až +4 °C.
Související
Výhled počasí na příští týden. Zima se otěží nepustí
Počasí a sníh. Meteorologové vysvětlili, co se změnilo v posledních dnech
Aktuálně se děje
před 35 minutami
Bessent dorazil do Davosu. Seďte a čekejte na Trumpa, vmetl evropským lídrům
před 1 hodinou
Může Trump skutečně získat Grónsko? Cesta k akvizici je mnohem složitější, než se zdá, ve hře jsou i jiné možnosti
před 2 hodinami
Letadlo s Trumpem mířící do Davosu se kvůli poruše muselo vrátit
před 3 hodinami
Výhled počasí na příští týden. Zima se otěží nepustí
včera
Policie odhalila detaily případu, který se má týkat zápasníka Vémoly
včera
Reshtenko se postaral o první krasobruslařskou medaili pro Česko z ME po 13 letech
včera
Polární záře podruhé. Šance je i dnes, upozornili meteorologové
včera
Na ME v rychlobruslení zajela Zdráhalová životní výkony. Ke stříbru přidala i zlato
včera
Hon na teroristy: Syrská armáda po hromadném útěku z vězení loví členy Islámského státu
včera
Stubb: Napětí kolem Grónska poleví do konce tohoto týdne
včera
Evropský parlament se chystá k zásadnímu kroku. Chce zastavit obchodní dohodu s USA, píše BBC
včera
Co odhalily SMS evropských lídrů, které Trump zveřejnil?
včera
Proč není Zelenskyj na Světovém ekonomickém fóru? Oznámil, že do Davosu přijde pod jednou podmínkou
včera
Politico: Myšlenka náhrady za NATO naráží na první problémy
včera
V Davosu to vře. Trump si z lidí dělá blázny, ví, že se mu smějete, vaše reakce je trapná, vmetl Evropě Newsom
včera
Evropský pohár trpělivosti přetekl. Vydírat se nenecháme, vzkazuje Evropa Trumpovi
včera
Světové ekonomické fórum začalo. Von der Leyenová v úvodním projevu nešetřila Trumpa
včera
Zelenskyj oznámil zásadní inovaci protivzdušné obrany. Ukrajina chystá anti-dronový dóm
včera
Pochválí se za bystrost a obratem usne. Co se děje se zdravím Trumpa?
včera
Střelba v Chřibské se vyšetřuje jako vražda. Policisté zřejmě zasáhli zraněnou ženu
Českem v pondělí otřásl případ tragické střelby na městském úřadě v Chřibské na Děčínsku. Kromě pachatele zemřela jedna další osoba, šest lidí utrpělo zranění. Policie ještě v pondělí zveřejnila další podrobnosti k události.
Zdroj: Jan Hrabě