Praha - Přes naše území přejde k východu rozpadající se studená fronta. Večer postoupí do Čech od západu okluzní fronta, informuje chmu.cz.
Počasí v noci (22-07):Polojasno až oblačno. Během noci od západu přibývání oblačnosti, k ránu v Čechách ojediněle, na horách místy déšť nebo přeháňky. Na Moravě místy, jinde jen ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší teploty 7 až 3 °C, na Moravě kolem 0 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 3 až 7 m/s. Na Moravě a severovýchodě Čech vítr jen slabý proměnlivý do 4 m/s.
Tlaková tendence: slabý pokles, postupně slabý vzestup
Rozptylové podmínky: dobré, na Moravě mírně nepříznivé
Počasí přes den (07-24):Oblačno až zataženo, během dne od západu přechodně místy polojasno. Zpočátku na horách místy, jinde ojediněle přeháňky, v Čechách nad 800 m sněhové. Na Moravě místy mlhy. Večer na západě Čech déšť, nad 800 m většinou sněžení. Nejvyšší teploty 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s bude odpoledne slábnout. Na Moravě vítr jen slabý proměnlivý do 4 m/s.
Tlaková tendence: mírný vzestup, odpoledne mírný pokles
Rozptylové podmínky: většinou dobré
Související
Počasí se o Velikonocích výrazně oteplí. Naměříme až 17 stupňů
Předpověď počasí na příští týden: V noci se do Česka vrátí mrazy
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Budeš donášet, nebo jdeš sedět. Jak funguje ruská špionáž v Evropě?
před 1 hodinou
Průlom v blokádě: Trump naznačil, že umožní ruskému ropnému tankeru doplout na Kubu
před 2 hodinami
Složitá operace, která Hormuzský průliv nevyřeší. Obsazení ostrova Charg je Trumpův celoživotní sen
před 3 hodinami
Írán převáží uran v kontejnerech z Česka. Trump chce vyslat vojáky, aby jej zabavili
před 3 hodinami
Trump chce převzít kontrolu nad ostrovem Charg
před 5 hodinami
Počasí se o Velikonocích výrazně oteplí. Naměříme až 17 stupňů
včera
Uvolnění obřích zásob ropy nepomohlo. Svět zažil měsíc, jaký moderní historie nepamatuje
včera
Papež Lev se nezvykle ostře opřel do světových lídrů
včera
Nová fronta války s Íránem: Co změní zapojení Jemenu do konfliktu?
včera
Na pozemní invazi čekáme, jsme připraveni rozpoutat zkázu, vzkazuje Írán USA
včera
Kudy unikají citlivé informace z EU? Kremlu donáší německá AfD, obávají se politici
včera
Jurečka v televizi tvrdě kritizoval vládu. Klempíře označil za infantilního a neschopného ministra, který jen točí videa
včera
USA chtěly zabránit Íránu v zisku jaderné zbraně. Udělaly ale pravý opak, shodují se experti
včera
Největší demonstrace v historii USA? Na protestech No Kings vystoupilo proti Trumpovi osm milionů lidí
včera
Pentagon se připravuje na pozemní operaci v Íránu. Mohla by trvat měsíce
včera
Ukrajinská armáda zintenzivnila operace zaměřené na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Írán nečekal, že dokáže držet globální ekonomiku jako rukojmí. Na svůj mírový seznam přidal další položku
včera
Předpověď počasí na příští týden: V noci se do Česka vrátí mrazy
28. března 2026 21:17
V USA začínají mohutné protesty proti Trumpovi. Demonstruje se i v Evropě či za polárním kruhem
28. března 2026 20:10
Velrybu zaseklou na mělčině v Německu záchranáři po týdnu vysvobodili. Druhý den uvízla znovu
Německo už několik dní sleduje dramatický osud keporkaka, který byl od začátku týdne uvězněn na mělčině na pobřeží Baltského moře u letoviska Niendorf nedaleko Lübecku. Ačkoliv se po dnech intenzivního úsilí záchranářů konečně dostal do hlubších vod, deset metrů dlouhý mořský savec v nich dlouho nepobyl. Krátce po rozsáhlé záchranné operaci na mělčině uvízl znovu.
Zdroj: Libor Novák