Praha - Do střední Evropy bude od severovýchodu zasahovat tlaková výše. Po jejím okraji k nám bude proudit chladný pevninský vzduch od od východu, postupně od jihovýchodu, informuje chmi.cz.
Počasí v noci (22-07):Převážně zataženo, ojediněle slabý déšť nebo mrholení, v polohách nad 400 m, na Moravě a ve Slezsku i v nižších polohách slabé sněžení. Ojediněle mrznoucí mlhy a během noci ojediněle polojasno. Nejnižší teploty +1 až -3 °C, na severovýchodě až -5 °C. Mírný severovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s.
Tlaková tendence: mírný až slabý vzestup
Rozptylové podmínky: dobré, místy mírně nepříznivé
Počasí přes den (07-24):Zataženo až oblačno, místy, slabý déšť nebo mrholení, v polohách nad 400 m, od východu postupně ve všech polohách slabé sněžení. Odpoledne sněžení na většině území Moravy a Slezska. Nejvyšší teploty -1 až +3 °C. Mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
Tlaková tendence: setrvalý stav
Rozptylové podmínky: většinou dobré
Související
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
včera
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
včera
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
včera
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
Právě dnes přechází Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na inovovaný výstražný systém. Oproti současnému systému integrované výstražné služby (SIVS) založenému na převážně klimatologicky stanovených kritériích bude nový SIVS zaměřený na dopady nebezpečných meteorologických a hydrologických jevů. Změna nastane také ve struktuře a pojmenování skupin jevů, na které budou výstrahy vydávány.
Zdroj: Jan Hrabě