Praha - Po vlně ochlazení se do Česka vrátily tropické teploty, které se udrží i o víkendu. Rtuť teploměru by se měla pohybovat kolem 30 stupňů, ukazují předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.
V sobotu bude podle meteorologů jasno až polojasno, na severovýchodě až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Během dne i mimo severovýchod tvorba kupovité oblačnosti, místy přeháňky, zejména na severovýchodě a jihozápadě, a ojediněle bouřky.
Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C. V noci a ráno slabý proměnlivý, postupně mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s, večer zeslábne.
V neděli očekávají meteorologové také jasno až polojasno, během dne přechodně oblačno a na horách místy, jinde ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.
V pondělí se ještě více oteplí. Bude jasno až polojasno, na severovýchodě a na Šumavě při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Mírný severní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.
Vedro se udrží i v úterý, kdy bude polojasno až oblačno a na horách místy, jinde ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 29 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s.
Ve středu teploty mírně poklesnou. Bude jasno až polojasno, během dne až oblačno a zejména na horách místy přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.
Tropické počasí se v Česku udrží i během dalšího víkendu. Bude většinou polojasno a ojediněle, během dne místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C.
Související
Víkendové počasí. Největší teplo si užije jižní Morava
Počasí: Na Česko se ženou silné bouřky. V jednom kraji mohou být podle meteorologů extrémní
Aktuálně se děje
včera
Posádka mise Artemis II převzala od Trumpa nejvyšší americké vesmírné vyznamenání
včera
Vlna vymazala z povrchu země celé vesnice. Zaplavená místa jsou nepřístupná, kolik lidí bahno pohřbilo nikdo neví
včera
USA potřebují venezuelskou ropu víc než kdy dřív. Z kontroverzní dohody mohou těžit všichni
Aktualizováno včera
Tragédie u Buči: Ruský noční úder si vyžádal nejméně 37 mrtvých a stovky evakuovaných
včera
Jednání o míru se nekoná. Rozhovory jsou mrtvé, přiznává Moskva
včera
Královské námořnictvo provedlo mimořádnou operaci. Sledovalo ruská plavidla v britských vodách
včera
Ruší Netflix, nekupují pivo. Kanaďané začali bojkotovat americké služby a zboží
včera
Katastrofální povodně v Nepálu mají už přes 600 mrtvých. Pohřešují se 3000 lidí
včera
Merz obviní Rusko z pokusu o dronový útok v Lipsku. Německo oznámí rozsáhlé sankce
včera
Čína záběry katastrofy v Nepálu cenzuruje. Ven nepustí videa ani výpovědi svědků
včera
Ruská armáda přichází na Ukrajině každý měsíc o 6 000 vojáků více, než kolik dokáže rekrutovat
včera
Katastrofa v Nepálu už má přes 600 mrtvých. Tisíce lidí se dál pohřešují
včera
Víkendové počasí. Největší teplo si užije jižní Morava
28. srpna 2026 22:06
Málem to odhalila jako první. Camilla promluvila o rakovině britského krále Karla
28. srpna 2026 20:21
Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení
28. srpna 2026 18:52
Lepší penzijko. Vláda schválila změny ve spoření na důchod
28. srpna 2026 17:37
Tři děti utrpěly zranění při nehodě na D2. Policie apeluje na řidiče
28. srpna 2026 16:20
Jak se ledovec promění ve smrtící vlnu z bahna a vody? Odborník vysvětlil, co se stalo v Nepálu
28. srpna 2026 15:03
Z Ruska přišel nečekaný návrh: Udržujme s NATO dialog, abychom zabránili neúmyslné válce
28. srpna 2026 14:26
Počasí: Na Česko se ženou silné bouřky. V jednom kraji mohou být podle meteorologů extrémní
Do České republiky postupuje od západu zvlněná studená fronta, která s sebou přináší dešťové srážky, přeháňky a místy i silné až velmi silné bouřky. Nejpravděpodobnější výskyt intenzivních bouřkových jevů meteorologové očekávají v jižních a jihozápadních Čechách. Naopak nejnižší riziko bouřek i výraznějších srážek platí pro jihovýchodní polovinu Moravy a Slezska.
Zdroj: Libor Novák