Meteorologové zvažují vydání výstrahy před sílícím větrem, který může v následujících dnech dosáhnout rychlosti vichřice. Výstraha zatím v platnosti není, může se to ale brzy změnit.
Dnes by mělo být oblačno až polojasno, na horách místy, jinde jen ojediněle přeháňky. V jihovýchodní polovině území zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s, během dne přechodně 3 až 7 m/s.
V neděli by mělo být oblačno až polojasno, v severní polovině území místy až zataženo, ojediněle přeháňky. Večer v Čechách od severozápadu přibývání oblačnosti, později místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s večer v Čechách částečně zesílí.
V pondělí bude převážně oblačno, od severozápadu postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Večer ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, na jihovýchodě až 21 °C. Mírný, během dne přechodně čerstvý západní až jihozápadní vítr 6 až 11 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h).
Právě na pondělní den tak meteorologové zvažují vydání výstrahy před možnou vichřicí. Ta by mohla zasáhnout celé naše území.
Související
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
Aktuálně se děje
před 28 minutami
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
před 1 hodinou
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
před 2 hodinami
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
před 3 hodinami
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
před 5 hodinami
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
před 6 hodinami
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
před 7 hodinami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
Česko se v roce, který se pomalu chýlí ke konci, dočkalo nové vlády v čele se staronovým premiérem Andrejem Babišem (ANO). Součástí kabinetu ale stále není poslanec Filip Turek (Motoristé). Doufá však, že i přes výhrady nakonec bude prezidentem jmenován do funkce ministra životního prostředí.
Zdroj: Jan Hrabě