Příští týden Česko oslaví konec roku a příchod nového, podobně proměnlivé jako číslice v datu ale bude i počasí. Zatímco zkraje týdne teploty prudce spadnou, na konci se opět oteplí.
Vyplývá to z předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.
Předpověď na pondělí:Polojasno až oblačno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Později odpoledne a večer vyjasňování. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, na východě kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na úterý:Jasno až polojasno, ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně od severozápadu oblačno až zataženo, na severu a severovýchodě ojediněle přeháňky, nad 600 m postupně sněhové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 8 °C. Slabý, postupně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na středu:Oblačno až zataženo, později místy i polojasno. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na čtvrtek:Jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Slabý západní až jihozápadní 1 až 4 m/s.
Vyhlídka počasí od pátku do neděle:Jasno až polojasno, ojediněle mlhy. Postupně od severozápadu oblačno až zataženo, místy déšť, na horách a později od středních poloh sněžení. V závěru období většinou oblačno. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, postupně -1 až +3 °C.
Související
Počasí čeká o víkendu zlom. Do Česka se přižene déšť
Počasí bude o víkendu nevyzpytatelné. Vyplatí se mít po ruce deštník
Aktuálně se děje
před 22 minutami
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
před 1 hodinou
Otevření Hormuzského průlivu zahýbalo trhy. Cena ropy prudce klesá
před 1 hodinou
Hormuzský průliv je s okamžitou platností otevřen pro všechny lodě, oznámil Írán
před 2 hodinami
Za kolik o víkendu natankujete? Ministerstvo zveřejnilo ceny paliv
před 3 hodinami
Tejc oznámil, že kvůli bitcoinové kauze podá trestní oznámení
před 4 hodinami
Česko k zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu nabídne svůj radar, oznámil Babiš
před 4 hodinami
Kushner a Witkoff jsou amatéři. Situaci v Íránu jen zhoršují, tvrdí zkušení diplomaté
před 5 hodinami
Britové berou ruské výhrůžky vážně. Čelíme hrozbě přímého ruského útoku, zní z vlády
před 6 hodinami
Ukrajina dosáhla historického milníku. Poprvé dobyla nepřátelské pozice jen pomocí robotů a dronů
před 7 hodinami
Procitli už i pravicoví populisté. Dejte od Trumpa ruce pryč, vzkázala Le Penová
před 8 hodinami
Není to jen aktuální výměna názorů. Spory mezi papežem Lvem a Trumpem sahají daleko do minulosti
před 8 hodinami
Začalo platit příměří s Libanonem, oznámil Trump. Izraelci nechápou, Netanjahua viní ze lži
před 9 hodinami
Zemřel známý herec Jan Potměšil
před 10 hodinami
Počasí: Příští týden se ochladí, do Česka se vrátí noční mrazy
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
včera
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
včera
Macinka si v reakci na výhrůžky předvolal ruského velvyslance
včera
OBRAZEM: Do Prahy přijel šéf NATO Rutte. Jedná s Babišem o českých závazcích
včera
Politico: Plánem české vlády na zrušení koncesionářských poplatků se bude zabývat Evropská komise
včera
Evropa má zásoby leteckého paliva už jen na šest týdnů. Pak začne uzemňovat letadla
Evropa se ocitla na pokraji vážné energetické krize, která může již v nejbližší době ochromit leteckou dopravu na celém kontinentu. Podle Fatiha Birola, výkonného ředitele Mezinárodní energetické agentury (IEA), zbývají evropským zemím zásoby leteckého paliva na pouhých šest týdnů. Pokud nedojde k rychlému obnovení dodávek ropy z Blízkého východu, které zastavila válka s Íránem, začnou aerolinky hromadně rušit své spoje.
Zdroj: Libor Novák