Česko má za sebou velmi teplé ráno. Ranní teplotní rekordy dnes zaznamenala více než pětina ze zhruba 150 stanic, které fungují alespoň 30 let.
Nejtepleji bylo v pražském Klementinu, kde naměřili 20,4 stupně Celsia. Na nejstarší české stanici tak padl dosavadní rekord z roku 1790. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Odpoledne mají nejvyšší teploty překonat tropickou třicítku, stejně jako v následujících dnech. Ojediněle se ale mohou vyskytnou bouřky, na některých místech silné.
Pro celé území Česka je proto do dnešní půlnoci vyhlášena výstraha. Bouřky mohou být doprovázeny nárazovým větrem, kroupami a přívalovými srážkami s úhrny až kolem 40 milimetrů.
Předpověď na středu (00-24):Polojasno až skoro jasno. Během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky, na východě až oblačno a srážky místy. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku mírný jižní 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.
Předpověď na čtvrtek (00-24):Zpočátku polojasno až skoro jasno. Postupně až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.
Předpověď na pátek (00-24):Oblačno až polojasno, přechodně až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na jihovýchodě až 30 °C. Slabý severozápadní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí, uvedl portal.chmi.cz.
Předpověď na sobotu (00-24):Polojasno až skoro jasno. Během dne ojediněle přeháňky nebo bouřky, na východě až oblačno a srážky místy. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.
Vyhlídka počasí od neděle do úterý:Zpočátku polojasno, postupně od západu oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, zpočátku místy i bouřky. Nejnižší noční teploty zpočátku 18 až 14 °C, postupně 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 24 až 28 °C, na jihovýchodě až 30 °C, postupně 17 až 22 °C.
Související
Deštivé počasí spláchlo zejména Čechy. Spadlo i přes 90 milimetrů srážek
Počasí příští týden: Do Česka se opět vrátí tropické teploty
Počasí , Léto , Praha , Česká republika
Aktuálně se děje
včera
Harry a Meghan nevysvětlili odchod z USA. Trump mlčí, i když na něj poukazují
včera
Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským
včera
Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení
Aktualizováno včera
Policie vyšetřuje útok v rodině na Karlovarsku. Podezřelého hledal i vrtulník
včera
U Zadaru spadlo letadlo na cestě z Česka. Zemřeli dva lidé
včera
Další ztráta pro fotbalovou Spartu. Opora týmu Sörensen přestoupil do Kodaně
včera
Kimova sestra reagovala na Trumpův záměr jednat se severokorejským vůdcem
včera
V Česku se otevřel další úsek dálnice, která je alternativou k D1
včera
Pro ODS je to uzavřená věc, řekl Kupka k obžalobě exministra Blažka
včera
Ebola už zasáhla území větší než Francie. WHO se rozhodla pro experiment s vakcínou
včera
Čeští atleti poprvé od roku 1938 nepřivezli z ME žádnou medaili. Přichází kritika od legend
včera
Jedno vozidlo, 13 zraněných. Na dálnici D11 se stala vážná nehoda
včera
Íránský prezident Pezeškján naznačil, jak si představuje konec války s USA
včera
Máte to mimořádně náročné, řekl Babiš zemědělcům na Zemi živitelce
včera
Pádem větrníku na Přerovsku se zabývá policie. Od července byl mimo provoz
včera
Zelenskyj odsoudil smrtící ruský útok na obchodní centrum. Pohřešují se i děti
včera
Deštivé počasí spláchlo zejména Čechy. Spadlo i přes 90 milimetrů srážek
včera
Počasí příští týden: Do Česka se opět vrátí tropické teploty
21. srpna 2026 21:38
Porážka antigorbačovovského puče před 35 lety otevřela cestu k rozšíření NATO
21. srpna 2026 21:07
Na veřejnost unikla nahrávka, na níž se Vance vysmívá kanadskému premiérovi
Na veřejnost unikla nahrávka z privátní akce v New Yorku, na níž americký viceprezident JD Vance posměšně komentuje postoj Kanady v náročných obchodních jednáních. Vance na setkání s dárci prohlásil, že se kanadský premiér Mark Carney snaží před prezidentem Donaldem Trumpem vystupovat zbytečně tvrdě, přestože Ottawa v klíčových otázkách nakonec ustupuje.
Zdroj: Libor Novák