Brázda nízkého tlaku vzduchu bude postupovat ze západní přes střední Evropu k východu a bude se vyplňovat. Za ní se k nám bude rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od jihu, uvedl portal.chmi.cz.
Počasí v noci (22-07): Převážně polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Nejnižší teploty 4 až 0 °C, při mírném větru kolem 7 °C. Slabý jihovýchodní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na severu a východě mírný jižní až jihozápadní vítr 3 až 6 m/s.
Tlaková tendence: slabý, postupně mírný vzestup Rozptylové podmínky: převážně mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Převážně polojasno, v Čechách od západu přechodně oblačno až zataženo a na severozápadě a severu ojediněle slabý déšť. Zpočátku místy, zejména na Moravě, mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den. Večer přibývání mlh a nízké oblačnosti. Nejvyšší teploty 10 až 14 °C, při déletrvající nízké oblačnosti nebo mlze kolem 6 °C. Slabý jihozápadní nebo proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na severovýchodě ráno a přes den vítr mírný 3 až 6 m/s.
Tlaková tendence: mírný, později slabý vzestup Rozptylové podmínky: mírně nepříznivé, přes den přechodně místy až dobré
Související
Počasí čeká o víkendu zlom. Do Česka se přižene déšť
Počasí bude o víkendu nevyzpytatelné. Vyplatí se mít po ruce deštník
Aktuálně se děje
před 45 minutami
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
před 1 hodinou
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
před 2 hodinami
Otevření Hormuzského průlivu zahýbalo trhy. Cena ropy prudce klesá
před 3 hodinami
Hormuzský průliv je s okamžitou platností otevřen pro všechny lodě, oznámil Írán
před 4 hodinami
Za kolik o víkendu natankujete? Ministerstvo zveřejnilo ceny paliv
před 5 hodinami
Tejc oznámil, že kvůli bitcoinové kauze podá trestní oznámení
před 5 hodinami
Česko k zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu nabídne svůj radar, oznámil Babiš
před 6 hodinami
Kushner a Witkoff jsou amatéři. Situaci v Íránu jen zhoršují, tvrdí zkušení diplomaté
před 7 hodinami
Britové berou ruské výhrůžky vážně. Čelíme hrozbě přímého ruského útoku, zní z vlády
před 8 hodinami
Ukrajina dosáhla historického milníku. Poprvé dobyla nepřátelské pozice jen pomocí robotů a dronů
před 8 hodinami
Procitli už i pravicoví populisté. Dejte od Trumpa ruce pryč, vzkázala Le Penová
před 9 hodinami
Není to jen aktuální výměna názorů. Spory mezi papežem Lvem a Trumpem sahají daleko do minulosti
před 10 hodinami
Začalo platit příměří s Libanonem, oznámil Trump. Izraelci nechápou, Netanjahua viní ze lži
před 10 hodinami
Zemřel známý herec Jan Potměšil
před 11 hodinami
Počasí: Příští týden se ochladí, do Česka se vrátí noční mrazy
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
včera
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
včera
Macinka si v reakci na výhrůžky předvolal ruského velvyslance
včera
OBRAZEM: Do Prahy přijel šéf NATO Rutte. Jedná s Babišem o českých závazcích
včera
Politico: Plánem české vlády na zrušení koncesionářských poplatků se bude zabývat Evropská komise
Vládní plán na zásadní reformu financování veřejnoprávních médií v České republice vyvolal ostrou vlnu kritiky nejen na domácí scéně, ale i v Bruselu. Záměr kabinetu Andreje Babiše zrušit koncesionářské poplatky a nahradit je přímým financováním ze státního rozpočtu vyvolává vážné obavy o budoucí nezávislost České televize a Českého rozhlasu. Kritici varují, že tento krok by mohl vést k modelu vládnutí podobnému tomu, který v Maďarsku zavedl Viktor Orbán.
Zdroj: Libor Novák