Větrné počasí ve středu ráno zaskočilo meteorology, kteří narychlo vydali výstrahu před silným větrem. Týká se okresů ve čtyřech krajích v jižní polovině území. Vítr v nárazech dosahuje rychlosti více než 65 kilometrů za hodinu.
"Na Českomoravské vrchovině, na západě a jihozápadě Moravy fouká silný vítr s nárazy nad 65 km/h. Odpoledne začne vítr zvolna slábnout," uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na sociální síti X.
Výstraha platí do 14:00 a týká se celého kraje Vysočina a okresů Hlinsko, Moravská Třebová, Polička a Svitavy v Pardubickém, Blansko, Boskovice, Brno, Břeclav, Hustopeče, Ivančice, Kuřim, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice, Rosice, Slavkov u Brna, Šlapanice, Tišnov, Vyškov, Znojmo a Židlochovice v Jihomoravském a Konice, Litovel, Mohelnice a Prostějov v Olomouckém kraji.
Meteorologové upozorňují na možná poškození stromů a lesních porostů i menší škody na budovách. Hrozí také nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi či komplikace v dopravě. Lidé by měli zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty.
Související
Počasí: Česko příští týden zasáhne citelné ochlazení a déšť, místy i nasněží
Počasí: Teploty se o víkendu vrátí na téměř letní úroveň
Aktuálně se děje
před 28 minutami
Írán poslal USA odpověď na návrh mírového plánu
před 1 hodinou
Motoristé balancují na hraně vstupu do Sněmovny. Macinka je nadšený
před 2 hodinami
Vyústění dlouhodobé nenávisti. Sparta se poprvé vyjádřila k excesu slavistických fanoušků
před 4 hodinami
Je to hnus, komentují politici sobotní skandál slavistických fanoušků
před 5 hodinami
Slavia oznámila okamžité uzavření Tribuny Sever. Po fanoušcích bude žádat náhradu škody
před 6 hodinami
Íránské revoluční gardy pohrozily útoky na americké cíle
před 7 hodinami
Ostuda českého fotbalu: Slávisté během utkání napadli hráče Sparty, případ řeší policie i disciplinární komise
před 7 hodinami
Loď MV Hondius zakotvila u španělského ostrova Tenerife. Evakuace začala
před 9 hodinami
Počasí: Česko příští týden zasáhne citelné ochlazení a déšť, místy i nasněží
včera
Válka na Ukrajině se blíží ke konci, prohlásil Putin. Chce jednat s jednou konkrétní osobou z Evropy
včera
Stojí USA opravdu o dohodu? Vždy, když je na stole, rozhodnete se jinak, zní z Íránu
včera
Evropské státy zahájily rozsáhlou operaci na záchranu občanů z lodi MV Hondius
včera
Nervozita stoupá. Starmer čelí po drtivé volební porážce Labouristické strany rostoucímu tlaku na rezignaci
včera
Orbánova vláda definitivně skončila. Péter Magyar se stal premiérem Maďarska
včera
Co odhalily zveřejněné dokumenty o UFO? Posádky misí Apollo hlásily nevysvětlitelná pozorování
včera
Putin zkritizoval „agresivní“ Ukrajinu. Obhajoval válku, tvrdě se pustil do NATO
včera
Fico se v Moskvě sešel s Putinem. Vojenské přehlídky se nezúčastnil
včera
Hrozí NATO rozpad? Bývalý generální tajemník vystoupil s rázným varováním
včera
VIDEO: Rusko oslavilo konec druhé světové skromnou vojenskou přehlídkou
včera
Na vině je počasí. Hantavirus se kvůli klimatickým změnám šíří rychleji než v minulosti
Počet případů nákazy hantavirem v Argentině se za poslední rok téměř zdvojnásobil. Zemřelo již 32 lidí a země zaznamenala nejvyšší počet infekcí od roku 2018. Odborníci varují, že za tímto dramatickým nárůstem stojí především klimatické změny a ničení přirozeného prostředí volně žijících živočichů.
Zdroj: Libor Novák