Grenoble - Michael Schumacher leží po nehodě na lyžích v Méribelu už 10 týdnů v kómatu a asi vás překvapí, co všechno s ním nemocniční personál provádí. Kromě mnoha odborných vyšetření zřízenci se sedminásobným mistrem světa denně cvičí. A to tak, že ho staví na nohy.
I když Schumachera podporují lidé na celém světě, modlí se a přejí si šampionovo probuzení, sedminásobný mistr světe je stále v kómatu. Jak ale člověk v takovémto stavu vypadá a co vše je s ním prováděno?
Z jeho těla vede velké množství hadiček. Prostřednictvím nich Schumacher dýchá, přijímá léky i veškerou výživu. Zároveň hadičky slouží i k odvádění odpadních látek. Vše, co ze Schumacherova těla vyjde, je bedlivě sledováno. Zejména pak moč, která je podrobována mikrobiologickým rozborům. Hlavně kvůli bakteriím, které by mohly způsobit infekci.
Schumacher jinak leží na speciální vzduchem plněné matraci, která má zabraňovat vzniku proleženin. A podle informací serveru DailyMail s legendou F1 lékaři denně cvičí. A to dokonce i tak, že ho staví na nohy. To aby krev v žilách lépe proudila.
Experti na podobné stavy se shodují, že i přes veškerou péči a cviky je největším nebezpečím zápal plic. Když je totiž člověk v kómatu, má potlačen polykací reflex a do plic se mohou dostávat sliny. Ty pak mohou být živnou půdou pro mikroorganismy a způsobit infekci.
Související
Novinky o Schumacherovi. Legendární pilot už prý není upoután na lůžko
Smutné zjištění o Michaelu Schumacherovi. Legenda F1 už do konce svého života nepromluví
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Bratislavským Slovnaftem otřásl výbuch, rafinérii zachvátil požár
před 1 hodinou
Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství
před 2 hodinami
Trump podepsal zavedení nových cel
před 3 hodinami
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
před 5 hodinami
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
před 6 hodinami
Thajskem otřásl krvavý incident. Student zabil nejméně šest lidí
před 7 hodinami
Stávající pomoc Kyjevu nestačí. Ukrajina čelí stále intenzivnějším ruským úderům
před 8 hodinami
Bude až 34 stupňů. Meteorologové očekávají návrat tropického počasí
včera
České oscarové hlasování je v plném proudu. Šanci má pět filmů
včera
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
včera
Knížáka posmrtně rehabilitovali. Za minulého režimu strávil měsíce ve vazbě
včera
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
včera
V NATO nikdy nebudeme, míní bývalý šéf ukrajinské armády Zalužnyj
včera
Česká diplomacie přesouvá své síly. Jeden konzulát zanikne, jiný vznikne
včera
Policie objasnila pomníček. V případu vraždy z roku 2010 pomohly vzorky DNA
včera
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
včera
Ukrajinské sankce opět zafungovaly. Dvě ruské rafinérie schytaly úder
včera
Ebolu v Kongu se nedaří zastavit. Šéf WHO se o tom přesvědčil osobně
včera
Tropické počasí stále sužuje jižní Moravu. Meteorologové avizují další vedra
včera
Policie vyšetřuje násilný čin na Valašsku. Zadržela podezřelého
Policisté se zabývají násilným činem v Újezd u Valašských Klobouk ve Zlínském kraji. Jedna osoba skončila v péči lékařů, další člověk se nachází v policejním zadržení. Nikomu nehrozí žádné nebezpečí.
Zdroj: Jan Hrabě