Piloti F1 se letos na stupínek vítězů nepostaví

Piloti formule 1 si v letošních závodech mistrovství světa nebudou moci vychutnat tradiční oslavy s trofejemi a šampaňským na stupních vítězů. Kvůli hygienickým opatřením v souvislosti s šířením koronaviru odpadnou i další obvyklé součásti Velkých cen.

"To, na co jsme byli zvyklí v minulosti, nyní zkrátka dělat nemůžeme," uvedl na webu šampionátu jeho ředitel Ross Brawn. "Nebudou stupně vítězů, ale rádi bychom něco udělali po závodě na roštu. Mohly by se třeba na dráze seřadit vozy a jezdci by stáli před nimi."

Odpadne také předávání trofejí přímo z rukou místních hodnostářů. "Ale už jsme to nějak vyřešili, máme plány na různé postupy, teď zjišťujeme, jak je budeme moci prezentovat v televizi," uvedl Brawn.

Chybět bude i tradiční předzávodní přehlídka pilotů, nicméně vzhledem k tomu, že na tribunách nebudou diváci, stejně by neměla smysl. Jezdci ani nebudou společně stát při hymně pořadatelského státu.

"Přehlídka jezdců nebude, protože nemůžeme dát dohromady 20 pilotů na tahač náklaďáku a vozit je po okruhu. Místo toho budeme s každým z nich dělat interview před garáží. Je spousta možností, jak fungovat, aniž bychom ohrozili zdraví a bezpečnost," řekl Brawn. "Tohle bude nová norma. Nevím, na jak dlouho, ale určitě na zbytek tohoto roku," dodal.

Sezona mistrovství světa formule 1 by měla s téměř čtyřměsíčním zpožděním odstartovat 5. července v Rakousku. V kalendáři je aktuálně jen osm závodů, ale vedení F1 dnes po zrušení Velkých cen Ázerbájdžánu, Singapuru a Japonska uvedlo, že doufá v odjetí 15 až 18 Grand Prix.

Související

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

Více souvisejících

Formule 1

Aktuálně se děje

včera

včera

Vinice, ilustrační fotografie.

Vinaři vyúčtovali ztráty. Mráz způsobil škody za více než dvě miliardy

Rekordní mrazy, které minulý a tento týden udeřily v České republice, ničivě zasáhly tuzemské vinohrady. V Čechách je dopad naprosto fatální, škody tam dosahují 95 procent. Na Moravě se pohybují minimálně na úrovni 23% snížení výnosu. Aktuální průzkum mezi vinaři vyčíslil celkové škody napáchané na letošní úrodě na více než 2 miliardy korun. Vinaři ale varují, že měnící se klima není jediným problémem domácího vinařství, a žádají aktivnější přístup k jejich řešení ze strany ministerstva. 

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Vlastimil Válek

Válek zmínil, jak české zdravotnictví těží z členství v EU

Mezi největší přínosy dvacetiletého členství Česka v Evropské unii patří například možnost čerpat zdravotní péči v kterékoliv zemi EU, společné registrace nových léků před vstupem na trh, zapojení do expertních sítí lékařů nebo sdílení expertizy Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ve veřejném zdraví, konstatovalo ministerstvo zdravotnictví. 

včera

včera

Jakub Voráček

Voráček pomalu zavírá dveře za svou hráčskou kariérou. Na 99 procent se na led nevrátí

Kariéra bývalého hokejového reprezentanta Jakuba Voráčka, během níž nastoupil k více než tisícovce zápasů v kanadsko-americké NHL, se nezadržitelně blíží ke svému konci. Samotný čtyřiatřicetiletý hokejista totiž v úterním rozhovoru pro CNN Prima News uvedl, že končí svou bohatou kariéru. Záhy ale svá slova mírnil, když pro server sport.cz řekl, že ještě není definitivně rozhodnut o svém konci, ale to, že se už mezi mantinely neobjeví, je podle něj na 99 procent jisté.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

ČEZ

Gazprom zažaloval v Rusku ČEZ, OMV a slovenský ZSE

Soudní dokumenty v Petrohradu potvrdily, že Kremlem ovládaný energetický gigant Gazprom podal žalobu proti české energetické společnosti ČEZ, rakouské OMV Gas Marketing & Trading a slovenské energetické skupině ZSE.

včera

včera

Černobylská jaderná elektrárna

Černobyl po 38 letech od výbuchu není mrtvou zónou. Životu se v okolí daří

Výbuch jaderné elektrárny Černobyl je vyjma shození atomových bomb za války dodnes největší jadernou katastrofou, se kterou se kdy lidstvo setkalo. Radioaktivní mrak po výbuchu, k němuž došlo 26. dubna 1986, zahalil celou Zemi a úřady byly nuceny evakuovat nejen nejbližší okolí elektrárny, ale i dvacetitisícové město Pripjať, dnes přezdívané jako město duchů. Nové výzkumy ale odhalují, že do radioaktivní zóny se postupně vrací život.  

včera

včera

včera

Macron varuje: Evropa může "zemřít". Je nutná robustní obrana čelící ruské agresi

Evropa by podle francouzského prezidenta mohla "zemřít", pokud si nevybuduje robustní obranu čelící ruské agresi na Ukrajině.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy