Euro 2016: Španělé nezvládli závěr zápasu, Perišić vystřelil Chorvatům vítězství 2:1

Bordeaux - Španělsko už má osmifinále jisté, ale první místo ve skupině ještě ne. S Chorvaty sehráli utkání, které se jim nepovedlo, nedali ani penaltu a skončili ve skupině na druhém místě.

Chorvaté mají sestavu odlišnou hned na pěti místech, tolikrát Ante Čačić sáhl ke změnám. Asi nejcitelnější absencí je nepřítomnost špílmachra Luky Modriće, který musel v předchozím zápase střídat. Ale i pravá strana obrany Vida-Strinić je kompletně nahrazena dvojicí Jedvaj-Vrsaljko, přičemž druhý jmenovaný odehrál na ME jen symbolický časový úsek. Chybí rovněž Brozović a útočný hrot Mandžukić, za nějž se objeví Kalinić, rovněž nastupující na tomto ME vůbec poprvé.

Naproti tomu Vicente del Bosque už potřetí vyšle na trávník naprosto shodnou jedenáctku. Na Stade Bollaert-Delelis jsou považováni za favority, ale takových prognóz už bylo...

1. poločas: Španělé šli do vedení poměrně záhy, když míč dopravil do branky Morata, podle Chorvatů však z ofsajdového postavení. Vyrovnání měl na kopačce  ve 14. minutě Rakitić, který po chybě brankráře de Gey přehodil španělského gólmana, ale míč jen putoval od břeva do tyče a ven z branky. Nakonec Chorvatům vrátil náladu v poslední minutě první půle nováček Kalinić, který po centru Perišiće z levé strany sklepl těsně před de Geo míč za jeho záda. Rámos už mu nedokázal ve skórování zabránit.

2. poločas: Španělé mohli devět minut po obrátce zvýšit, když Silva vyslal tradičně progresivního Albu, jenže Morata před brankou nedokázal míč poslat do sítě. Chorvati odpověděli závarem o tři minuty později, kdy de Gea nejdřív vyrazil míč do pole, ale Srna míč vrátil před branku, kde dal nejistý španělský gólman šanci opakovanému centru, který Pjaca hlavou netrefil přesně.

Zapsat se do střelecké listiny mohl Rámos, ale to by musel z malého vápna trefit branku. To bylo v 68. minutě a o dvě minuty později se Španělům naskytla jedinečná šance. Vršaljko za žlutou fauloval Silvu, ač se vehementně bránil - jenže Rámosova nepříliš vyvedená střela dala vyniknout Subašićovi, který dostal míč mimo tyče. 

Finální moment nastal v 87. minutě a začal paradoxně u Subašićovy branky. Obránci srazili Adurizovu střelu, Rakitić vyslal Perišiće do úniku a ten už se v minulém utkání přesvědčil, že takhle se branky dají dávat - nezabránil mu v tom ani bránící Juanfran.

Chorvatsko - Španělsko:    2 : 1   (1:1)

Branky: 45. Kalinić, 87. Perišić - 7. Morata

Žlutá karta: 29. Rog, 70. Srna, 70. Vrsaljko, 88. Perišić 

Chorvatsko: Subašić - Srna, Čorluka, Jedvaj, Vrsaljko - Rog (82. Kovačić), Badelj - Perišić (90. + 4. Kramarić), Rakitić, Pjaca (90. + 2. Čop) - Kalinić. Trenér: Ante Čilić.

Španělsko: De Gea - Juanfran, Piqué, Rámos, Alba - Fábregas (84. Alcantara), Busquets, Iniesta - Silva, Morata (67. Aduriz), Nolito (60. Soriano). Trenér: Vicente del Bosque.

Rozhodčí: Björn Kuipers (Holandsko)

Držení míče: 40 % - 60 %Střely na branku: 13 - 15 (3 - 4)Rohové kopy: 3 - 7Počet faulů: 10 - 11Diváci: 37 245

Související

Cristiano Ronaldo

Čtyři měsíce bez fotbalu. To nyní může čekat Ronalda po finálovém zranění

Madrid - Největší portugalská fotbalová hvězda, kterou je útočník Cristiano Ronaldo, se sice v těchto dnech může radovat spolu s celým Portugalskem radovat z premiérového zisku titulu mistrů Evropy, následující informace ale nepotěší jak jeho samotného, tak ani Real Madrid, ve kterém v současnosti působí. Jak známo, portugalský forvard nedělní finále mistrovství Evropy, které se konalo na Stade de France a ve kterém se Portugalci střetli s domácími Francouzi, nedohrál, neboť musel už po 25 minutách hry předčasně opustit hrací plochu kvůli zranění. Nyní vyšlo najevo, že CR7 si v tomto utkání natrhl přední zkřížený vaz v koleni, což tak mimo jiné znamená, že nejznámější Portugalec může chybět na fotbalových hřištích až čtyři měsíce. S touto informací přišel úterní španělský tisk.

Více souvisejících

Euro 2016 fotbal ME

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy