Pavel Vrba už je oficiálně trenérem české fotbalové reprezentace

Praha - Poté, co odkoučoval v úterý poslední zápas Plzně, se dnes Pavel Vrba stal oficiálně trenérem české reprezentace. Vrba podepsal smlouvu na čtyři roky. Manažerem reprezentace se stal Dušan Fitzel. Vše bylo oznámeno na tiskové konferenci konající se na Strahově.

Předchozí kouč české reprezentace Michal Bílek byl pro fanoušky veřejným nepřítelem číslo 1, neboť pod jeho vedením národní tým nepředváděl zrovna ten nejlepší fotbal. Poté, co se nepovedlo postoupit do baráže o mistrovství světa, Michal Bílek odstoupil. Dočasně po něm převzal trenérskou štafetu jeho dosavadní asistent Josef Pešice. Nyní celý národ čeká na to, co s reprezentací udělá nově příchozí kouč Pavel Vrba.

Toho si na reprezentační trenérský post prosadil šéf českého fotbalu Miroslav Pelta. Dnes kolem poledne usedli na Strahově společně před novináři, kde byl oficiálně Vrba uveden do funkce. Nový trenér řekl, že bude hledat nové hráče do svého týmu a to i z české ligy. "Myslím si, že i v české lize jsou hráči, kteří do reprezentace patří, a já je určitě budu zkoušet. Věřím, že i tito hráči jsou schopni to v reprezentačních zápasech zvládnout," zaznělo z úst nového kouče. První kvalifikační zápasy na Mistrovství Evropy v roce 2016, kam má Vrba za cíl s národním mužstvem postoupit, se budou hrát až na podzim příštího roku. Vrba tak bude mít více jak půl roku na to, aby sestavil tým dle jeho představ.

"Zkoušet (nové hráče) určitě budeme. Určitě dostanou prostor mladší hráči, kteří ukázali svou kvalitu v české lize," pokračoval Vrba. "Uvidíme, co hráči, kteří v zahraničí nenastupují, tam to bude trošku složitější. Ale máme dostatek prostoru a určitě se zaměřím spíše na mladší generaci, která, jak doufám, český fotbal dostane na šampionát."

Pavel Vrba chce s reprezentanty a hráči, kteří by mohli nově reprezentovat, co nejčastěji. "Určitě hráče navštívím. Tady v Česku chci navštívit všechny kluby, které momentálně hrají ligu, a promluvit s trenéry a manažery. Co se týká zahraničí, tak chceme letět v lednu do Anglie a setkat se s hráči, kteří hrají v Anglii. Určitě chci navštívit hráče v Německu, takže mně čeká hodně cestování," řekl.

Na britských ostrovech se Vrba setká především se dvěma fotbalisty, kteří neodmyslitelně do základu patří. S Petrem Čechem a Tomášem Rosickým. S ním nadále Vrba do reprezentace počítá. "Každý hráč by měl vědět, co chce. Doufám, že Tomáše Rosického dostaneme na naši stranu a že bude chtít dál v reprezentaci pokračovat," řekl k tomuto tématu Vrba.

Šéf Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta řekl, že Vrbu přemluvil na poslední chvíli. Kouč se definitivně rozhodl využít výstupní klauzuli, kterou ve smlouvě se západočeským klubem až v poslední možný den. "Rozhodování bylo z mého pohledu velice složité. Odcházím z klubu, který je velice úspěšný a který funguje na nejvyšší úrovni. Takže to rozhodování bylo těžké. Rozhodla zajímavá nabídka, která přišla ze svazu, oslovila mě, a proto jsem se tak rozhodl," sdělil novinářům úspěšný kouč Plzně, kde trénoval pět let a za tu dobu udělal z Plzně tým, který se měří s těmi největšími soky v Evropě.

Související

Pavel Vrba, český fotbalový trenér, který v současnosti působí jako trenér v prvoligovém celku FC Viktoria Plzeň.

Překotné dění v druholigové Líšni. Vrba měl klub dostat do první ligy, skončil dřív než začal

Ambiciózní celek tuzemské druhé nejvyšší fotbalové soutěže SK Líšeň vyhlašoval před nedávnem, že hodlá postoupit do první ligy. Vedení tohoto klubu tak proto během zimní přestávky přišlo s velkým trenérským jménem do svých řad a to konkrétně s Pavlem Vrbou, bývalým úspěšným trenérem Plzně a taktéž bývalým trenérem pražské Sparty a reprezentace. Jenže než stačil ukázat Vrba všechny své taktické dovednosti a schopnosti a předat své zkušenosti na hřiště, musí se s klubem z Brna předčasně rozloučit. Pro mnohé šokující konec, jelikož přišel ještě měsíc před startem jarní části Fotbalové Národní ligy. Nástupcem Pavla Vrby se tak stal dlouholetý trenér tohoto klubu Milan Valachovič, jemuž bude pomáhat Petr Maléř i bývalý prvoligový fotbalista Vladimír Michal.
Pavel Vrba

Pavel Vrba se vrací zpátky do českého fotbalového kolotoče. Poprvé bude trénovat ve druhé lize

Někdejší veleúspěšný trenér Viktorie Plzeň a taktéž bývalý trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba už zase bude k vidění na lavičce některého z tuzemských profesionálních fotbalových klubů. Bývalý kouč nejen Plzně, ale třeba i Ostravy a Zlína, se poprvé představí v české druhé nejvyšší fotbalové soutěži, jelikož si plácl s Líšní. Měl by tak právě tento tým dostat mezi elitu, jak si to přeje jeho nový majitel miliardář Igor Fait.

Více souvisejících

Pavel Vrba (fotbalový trenér)

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 35 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Ztratí klíčového spojence? Netanjahu riskuje otevřený konflikt s Trumpem

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu obvykle preferuje diplomatické kličkování a ponechávání si zadních dvířek pro případ nečekaných zvratů. Tentokrát však zvolil neobvykle přímočarý přístup a během nedělního zasedání vlády zcela jednoznačně odmítl patnáctibodový americký plán pro Pásmo Gazy.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Benjamin Netanjahu

Netanjahu: Izrael odmítl Trumpův mírový plán pro Pásmo Gazy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu otevřeně odmítl mírový plán pro Pásmo Gazy, který prosazuje americká administrativa. Tento krok představuje vzácný veřejný rozpor mezi židovským státem a Bílým domem, jenž se snaží urychleně dosáhnout urovnání blízkovýchodních konfliktů.

před 5 hodinami

Letní počasí, ilustrační fotografie.

Předpověď počasí na nový týden. Orámují ho tropy

V Česku se již během uplynulého víkendu navrátily nejvyšší teploty k tropickým hodnotám. V pondělí se oproti neděli ještě oteplí. Další vedra jsou pak očekávána v závěru tohoto týdne, vyplývá z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Vedra a sucho dál sužují zemi. Stát se snaží pomoci se zadržováním vody v krajině

Hydrologické sucho na našem území dál výrazně zesiluje. Vedra, nedostatek srážek a rekordně nízké stavy vodních toků i podzemních vod potvrzují závažnost současné situace. Ministerstvo životního prostředí dlouhodobě podporuje opatření, která pomáhají vodu v krajině zadržovat, zpomalovat její odtok a zvyšovat odolnost přírodních ekosystémů i obcí a měst vůči dopadům změny klimatu. 

včera

Dagmar Havlová s bustou exprezidenta Václava Havla. (17.11.2021)

Knihovna bez Havla. Začne nová éra, dohoda s Havlovou nevyšla

Je rozhodnuto. Knihovna Václava Havla se definitivně nedohodla s bývalou první dámou Dagmar Havlovou, takže bude pokračovat pod novým jménem. Chce však zachovat co nejvíce projektů a pokračovat ve vzdělávacích, badatelských a osvětových aktivitách. Informovala o tom na webu. 

včera

včera

včera

Tomáš Zdechovský /KDU-ČSL/

EU prověřuje podezřelé IT dotace na Slovensku. Sousedům hrozí sankce

Evropská komise potvrdila, že ví o možných nesrovnalostech u projektů digitalizace financovaných ze slovenského plánu obnovy. Slovensko bude muset u závěrečné deváté žádosti o platbu prokázat, že sporné investice splnily stanovené cíle, přičemž Brusel zohlední i výsledky auditů. Pokud se potvrdí podvod, korupce nebo střet zájmů, které slovenské úřady nenapraví, může Komise krátit evropskou podporu a požadovat vrácení peněz. 

včera

Ministerstvo zdravotnictví

Maximum možného. Do lékáren míří tisíce balení léku na rakovinu prsu

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci se Státním ústavem pro kontrolu léčiv pokračuje v intenzivním řešení omezené dostupnosti léčivých přípravků s účinnou látkou tamoxifen. Díky mimořádným opatřením se podařilo zajistit téměř 6 000 balení, která jsou nyní postupně distribuována do lékáren po celé České republice. Další dodávky jsou již na cestě a budou do distribuční sítě uvolňovány v průběhu příštího týdne.

včera

Ministerstvo zemědělství

Česko hodlá investovat stovky milionů korun do vodních nádrží

Obce mohou již od 7. září začít podávat žádosti o dotaci na výstavbu, rekonstrukci a odbahnění vodních nádrží. Žádosti o dotace se budou přijímat do 7. října. Ministr zemědělství Martin Šebestyán podepsal výzvu, podle které si obce mezi sebou rozdělí 300 miliónů korun v rámci programu Podpora opatření na malých vodních nádržích a drobných vodních tocích – 3. etapa. Informovalo o tom ministerstvo zemědělství. 

včera

Ilustrační fotografie.

Kde se v Česku vykoupat? Dejte si pozor. Na několika místech platí zákaz

Koupací sezóna pokračuje za příznivých podmínek a většina sledovaných přírodních koupacích lokalit v České republice vykazuje vyhovující kvalitu vody ke koupání. Přírodní koupací vody nadále představují oblíbené místo letní rekreace a v uplynulém týdnu se na jejich zvýšené návštěvnosti podílelo také velmi teplé počasí s teplotami často přesahujícími 30 °C.

včera

včera

Letní počasí

Padl středoevropský teplotní rekord. Má ho Slovensko

Počasí psalo tento týden v prostoru střední Evropy, kam patří i Česká republika, historii. Nový slovenský národní teplotní rekord je totiž zároveň i historicky nejvyšší hodnotou naměřenou ve středoevropském regionu. Upozornil na to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

Záhada muže z Krkonoš objasněna. Policisté už vědí, co je zač

Záhadu neznámého muže, jehož si policisté převzali na začátku týdne v Krkonoších, se podařilo objasnit. Potvrdila se domněnka strážců zákona, že se jedná o cizince. Policie o tom informovala na webu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy