Rio de Janeiro - Italská brankářská jednička Gianluigi Buffon v sobotním duelu skupiny D na mistrovství světa v Brazílii proti Angličanům nenastoupí. Mezi tři tyče ho nepustil kotník, který si poranil během pátečního tréninku. To, že se Buffon zápasu nezúčastní přímo na hřišti, oznámil sám šestatřicetiletý gólman na svém twitterovém účtu.
Po včerejším tréninku ještě italské fanoušky uklidňoval kouč "squadry azzury" Cesare Prandelli. "Buffon je lehce podvrknul kotník a že bude pro zápas připraven," řekl trenér konkrétně. Později se však ukázalo, že Buffonův kotník do zápasu s Anglií zkušeného brankáře do branky nepustí.
Podle posledních informací cítil Gigi Buffon bolest a poté, co si promluvil s týmovými lékaři se rozhodl, že dnešní zápas s Anglií bude sledovat pouze jako divák. Lékaři navíc mají obavu, že pokud by Buffon do zápasu s Anglií nastoupil, mohlo by se zranění rozšířit ke kolenům a stehennímu svalu.
Ovšem ani v tomto případě, kdy Buffon do dnešního zápasu nezasáhne, nejsou Italové v klidu. Je dost reálné i to, že by pro zkušeného gólmana mohl letošní šampionát skončit dřív než začal. Zařadil by se tak k dalším velikým hvězdám, které se turnaje v Brazílii nemohou zúčastnit kvůli zranění.
Italská média informují o tom, že Buffona v zápase s Anglií zastoupí Salvator Sirigu, jenž v současnosti obléká dres Paris Saint Germain. Ovšem ani on nepatří mezi ty hráče, které hýří zdravím. V poslední době ho totiž trápila pohmožděná žebra. Na lavičce během první utkání italského národního týmu na tomto šampionátu bude jako druhý gólman Mattia Perin (Janov).
20. června 2026 20:34
Domácí Mexiko si zajistilo postup ze skupiny. Kanada zase pro změnu rozdrtila Katar
Související
Skupiny fotbalového MS rozlosovány. Češi mohou hrát proti Mexiku, Jižní Koreji a JAR
Z fotbalového mistrovství v Rusku se nevrátilo 5000 cizinců. Kam se poděli?
fotbalové mistrovství světa (FIFA World Cup) , Gianluigi Buffon
Aktuálně se děje
včera
Na D49 se otevřely další kilometry dálnice. Od tendru to trvalo 18 let
včera
Obchody a červencové svátky. První řetězec oznámil, jak to letos bude
včera
Trapné, nebezpečné, pomstychtivé. Opozice stojí na straně prezidenta Pavla
včera
Česko se zapojí do projektu AI Gigafactory. Vláda schválila akční plán pro duševní zdraví
včera
Pavel si dává na čas. Pražský hrad oznámil, kdy se vyjádří k rozhodnutí vlády
včera
V autě stačí pár minut a už je zle. Policie radí, na co si dát během veder pozor
včera
Pavel nebude členem delegace na summitu NATO, rozhodla vláda
včera
Farage chce po Starmerově konci volby. Jsme připraveni přinést změnu, vzkázal
včera
Brněnské nádraží evakuovali kvůli munici. Dělníci ji našli na stavbě
Aktualizováno včera
Starmer oznámil svůj konec v čele Velké Británie
včera
Počasí dnes: Meteorologové opět varují před bouřkami, udeří už odpoledne
včera
Víkendové bouřky řádily hlavně v Čechách. V Příbrami lilo, padaly i velké kroupy
včera
Co bude s důchody? Ministerstvo přišlo s novou analýzou, závěry jsou zajímavé
včera
První kolo dalších jednání mezi USA a Íránem je u konce. Mluví se o pokroku
včera
Stávka v ČT a ČRo. Projevuje se zpožděním pořadů, dotkne se i MS ve fotbale
včera
Počasí: Vysoké teploty se v Česku objeví i příští víkend
21. června 2026 21:17
Sulyok se postavil Magyarovi. Maďarský prezident ultimátum nesplní, odstoupit nehodlá
21. června 2026 19:56
Španělskem otřásá korupční skandál. Manželka premiéra Sáncheze nesmí opustit zemi
21. června 2026 18:37
Trump oznámil rezignaci britského premiéra. Den před tím, než by to Starmer udělal sám
21. června 2026 17:18
Křehké příměří dostalo další ránu. Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem
Americký prezident Donald Trump pohrozil Íránu tvrdým úderem, pokud Teherán okamžitě nezastaví své jím placené zástupné síly v Libanonu, které podle jeho slov způsobují potíže.
Zdroj: Libor Novák