Brno - Hokejisté Komety Brno zvládli v pátek i třetí semifinálový duel proti Plzni, jejich největší oporou byl opět Jiří Trvaj, který kryl všech 32 střel a připsal si druhou nulu v řadě. Moravané vedou 3:0 na zápasy a v sobotu si mohou zajistit postup do finále.
Hokejisté Komety Brno vyhráli páteční třetí utkání semifinále play-off na domácím ledě nad Plzní 1:0 a v sérii vedou už 3:0. Vítězství jim zajistil v 38. minutě Jakub Svoboda, gólman Jiří Trvaj vychytal druhou nulu v řadě, celkově sedmou v sezoně.Západočeši vědomi si ztrát ze dvou domácích zápasů začali zostra a soupeř se jim v agresivitě vyrovnal. Hned na začátku diváky zvedl ze sedadel pěstní souboj Malce s Dvořákem, po kterém oba putovali na čtyři minuty na trestnou lavici.
První velkou šanci přes pozorně bránící hráče Plzně vypracoval Divíšek pro Tomáše Svobodu, jenže domácí útočník na kotouč nedosáhl a Mazance neohrozil. Na druhé straně napřáhl Duda a golman Trvaj měl štěstí, když se puk otřel o horní tyčku. Závěr úvodní části se o pět minut protáhl, protože Trvaj dlouho marně hledal puk, který zapadl do jeho výstroje.
Bezbrankový stav přestal svítit na tabuli až v čase 37:22, kdy bekhendem dostal za Mazancova záda kotouč Jakub Svoboda, který se nejlépe zorientoval v nepřehledné situaci. O chvíli později si museli sudí povolat na pomoc videorozhodčího po ráně Pletky, aby prozkoumali, zda se kotouč neodrazil od zadní brankové konstrukce. Trvaj měl podruhé štěstí, když mu opět pomohla tyčka a kotouč poté ukryl pod své tělo.Ve třetí dvacetiminutovce byli podle očekávání aktivnější hosté, kteří se snažili přelstít defenzivu Komety. Ovšem Trvaj svůj tým opět držel a uhájil druhé čisté konto za sebou. Západočeši ho nepřekonali už 149 minut.Trvaj v předchozích dvou soubojích přiváděl plzeňské střelce k zoufalství, ale až na domácím ledě se nejvíc zapotil. "Plzeň dneska hrála dobře a v určitých fázích nás přehrávala, takže to byl nejnáročnější zápas," mínil gólman.
Do sezony vstupoval jako dvojka, ale postupně se vypracoval do role jasné jedničky a nyní v play-off září. K celkově sedmé nule v sezoně mu pomohlo i štěstí, což po zápase sám přiznal. Na konci první třetiny se odražený kotouč dostal do jeho výstroje, Trvaj si přitom myslel, že je za jeho zády v síti. "Puk změnil směr od našeho obránce, myslel jsem že to byl gól. Trefilo mě to zezadu do nohy, už jsem rezignoval a najednou se puk vypařil," usmíval se brankář Komety. "Měl jsem štěstí. Člověk mu musí jít naproti a dělám pro to všechno. Tak se snad se ke mně vrací," doplnil. Brněnský gólman poté ještě dlouho hledal puk, což se mu povedlo po necelých pěti minutách. "Ale nehrozilo, že bych musel na střídačku. Rozhodčí vzali nový a udělali na něm značku. Nakonec mi vypadl, když jsem zespodu hrabal v kalhotách. To jsem ještě nezažil," přiznal Trvaj. Podruhé zatrnulo brněnským fandům ve druhé třetině, kdy si rozhodčí vzali po střele Pletky na pomoc kolegu u videa a po prozkoumání záznamu branku neuznali, protože kotouč trefil pravou tyčku. "Puk se odrazil zezadu do nohy. Nehýbal jsem se, abych si to tam nesrazil, a zůstal pode mnou," popisoval zkušený brankář. Jeho týmu stačila podruhé v řadě k vítězství jediná trefa. Trvaj naposledy kapituloval v 31. minutě úvodního utkání, od té doby drží 149 minut neprůstřelnost. "Tohle neregistruju. Nic to neznamená, protože důležitá jsou jen vítězství," uvedla brněnská opora, jež nepovažuje skvěle rozehranou sérii za rozhodnutou. "Je to jak v tenise. Dokud není vyhraný poslední míč, tak není hotovo. My to víme moc dobře. Zítra je další zápas, my k tomu přistoupíme úplně stejně a budeme se snažit zase vyhrát," zakončil Trvaj. Čtvrtý duel se hraje v sobotu opět v brněnské Kajot Areně a domácí Kometa bude mít první postupový mečbol. Tipsport extraliga, 3. zápas semifinále play-off:
HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), stav série: 3:0Branka: 38. Jakub Svoboda (T. Svoboda, Divíšek). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Sestavy:HC Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, M. Hruška, Malec, Bičánek, Vašíček, Švrček - Jaroslav Svoboda, L. Čermák, R. Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - R. Erat, Petrovický, Koreis - Balej, H. Zohorna, Polodna. Trenéři: Zdeněk Venera a Ladislav Oslizlo.HC Plzeň 1929: Mazanec - Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Frolo, Marušák, Dan Růžička, Vykoukal, Modrý - Duda, Martin Straka, Kratěna - Pletka, Jan Kovář, Andrašovský - Michal Dvořák, Pitule, Mrňa - Stránský, M. Heřman, Petruška - Vlasák. Trenéři: Marian Jelínek, Michal Straka a Milan Razým.
Související
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
Další překvapivá trenérská změna v extralize. Pokorný končí na vlastní žádost v Brně
Aktuálně se děje
před 52 minutami
Babišova vláda oficiálně jmenovala Landovského zmocněncem
Aktualizováno před 1 hodinou
Francie potvrdila první případ hantavirové infekce
před 2 hodinami
Coca-Cola začala psát svůj příběh před 140 lety.K dostání byla jen v lékárnách
před 3 hodinami
Po čtyřech letech je jasno. ČD nechají opravit poškozené Pendolino
před 4 hodinami
Babiš volá po ostudě během fotbalového derby po brutální změně
před 4 hodinami
Souček se do čela České televize nevrátí. Se žalobou u soudu neuspěl
před 5 hodinami
Polský exministr Ziobro uniká spravedlnosti. Z Maďarska zmizel do USA
před 6 hodinami
Policie ztotožnila fanoušky, kteří napadli brankáře Sparty. Vyšetřování pokračuje
před 7 hodinami
Počasí dnes: Česko zasáhnou silné bouřky, varovali meteorologové
před 8 hodinami
Potvrzeno. Roman Červenka pojede na třinácté mistrovství světa v kariéře
před 9 hodinami
Čína konečně potvrdila, že od středy bude hostit prezidenta Trumpa
před 10 hodinami
Ropa na světových trzích reagovala na nejnovější Trumpova slova
před 11 hodinami
Neakceptovatelné. Trump reagoval na íránský mírový protinávrh
před 12 hodinami
Počasí příští víkend: Sobotu může zkazit déšť, v neděli hrozí i bouřky
včera
Severní Korea schválila plán jaderného útoku, pokud dojde k atentátu na Kim Čong-una
včera
Sjezd sudetských Němců v Brně tříští politiky. Zbytečné otevírání starých ran, varuje Havlíček
včera
Chaos, šílenství... Česko má mezinárodní ostudu, o excesu slavistických fanoušků píše celý svět
včera
Evakuace MV Hondius bude trvat do pondělí. Pak na lodi zůstane 30 lidí
včera
Fanoušek, jenž napadl Surovčíka, už se do Edenu nepodívá. Chorý s Douděrou si budou hledat angažmá
včera
Disciplinární komise vynese verdikty nad pražským derby v úterý. Slibuje přísné tresty
Ihned v neděli dopoledne se mimořádně online sešla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA), aby řešila skandální konec sobotního derby pražských „S“. To mohlo definitivně rozhodnout o ligovém titulu pro Slavii, ovšem tři minuty před koncem vběhli jejich příznivci na hřiště, následně napadli sparťanské hráče a házeli pyrotechniku do sektoru hostujících fanoušků. Z komuniké po tomto jednání je jasné, že až v úterý krátce před dalším ligovým kolem vynese disciplinárka tresty, bude se jednat o tresty velmi přísné.
Zdroj: David Holub