Palát trefil dvacátou branku a dohání lídra bodování nováčků

Tampa Bay - Dvacátá branka Ondřeje Paláta k vítězství Tampy nevedla. Lightning, kteří už mají jistotu play off, doma podlehli Calgary. Český talent přesto může mít alespoň dílčí radost, protože se opět přiblížil vedoucímu muži v bodování nováčků Nathnanu MacKinnonovi z Colorada.

Souboj týmů, které mají jistotu, i takto lze nazvat duel Tampy s Calgary. Domácí si už jistě zahrají play-off, hostující Flames zase určitě ne. Přesto Calgary zabralo a dokázalo na Floridě vyhrát. Dvě branky vsítil jedenatřicetiletý Curtis Glencross.

Jediný zásah v domácích barvách si připsal český talent Ondřej Palát, který se tak s 54 body (20+34) přiblížil na čtyři body za vedoucího muže bodování nováčku Nathana MacKinnona hrajícího za Colorado Avalanche.

Další prohra Bostonu, tentokráte v prodloužení s Torontem, znamená, že Medvědy vystřídalo v čele ligy St. Louis. Zápas byl ale důležitý především pro Maple Leafs, kteří stále bojují o účast ve vyřazovací části. Aktuálně ztrácejí na osmý Columbus jediný bod, jejich přímý konkurent má ovšem dva zápasy k dobru.

Staronový lídr NHL St. Louis se do čela posunulo díky triumfu nad Buffalem, které pro změnu soutěž uzavírá. Na výhře 2:1 se podílel jednou asistencí také český univerzál Vladimír Sobotka.

Mezi nejlepší šestnáctku se nepodívá Winnipeg, který přišel i o teoretickou šanci prohrou 4:2 s Pittsburghem. Celý zápas odchytala česká jednička Jets Ondřej Pavelec.

Konečné výsledky zápasů NHL za 3. 4. 2014:

Philadelphia - Columbus 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)Branky: 38. Wisniewski, 44. Dubinsky

Carolina - Dallas 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)Branky: 23. E. Staal, 25. Faulk, 28. Liles, 48. Nash - 30. Seguin

Toronto - Boston 4:3 v prodloužení (2:1, 1:0, 0:2, 1:0)Branky: 6. Ranger, 20. Bozak, 21. Van Riemsdyk, 63. Kadri - 7. Marchand, 46. Lucic (Krejčí), 53. Bergeron

Tampa Bay - Calgary 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)Branky: 36. Palát - 59. a 60. Glencross, 11. Cammalleri, 11. Westgarth

Chicago - Minnesota 3:2 po samostatných nájezdech (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0)Branky: 23. Smith, 43. Bickell, rozhodující samostatný nájezd Hossa - 15. Coyle, 59. Haula

St. Louis - Buffalo 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)Branky: 22. Lapierre, 59. Morrow (Sobotka) - 60. Hodgson

Winnipeg - Pittsburgh 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)Branky: 23. O. Jokinen, 30. Redmond - 13. Bennett, 39. Adams, 48. Martin, 57. Gibbons

Colorado - NY Rangers 3:2 po samostatných nájezdech (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0)Branky: 60. a rozhodující samostatný nájezd Barrie, 26. Benoit - 3. J. Moore, 36. Stepan

San Jose - Los Angeles 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)Branky: 28. Burns, 33. Couture - 4. Nolan 

Související

Alexandr Ovečkin

Ovečkin se stal nejlepším kanonýrem NHL. Překonal Jágra i Gretzkého, Hašek negratuluje

Obyčejná zpráva o výsledku zápasu NHL mezi Washingtonem a Chicagem, že prvně jmenovaný tým vyhrál 5:3, by sama o sobě nevypadala příliš zajímavě, pokud by se při té příležitosti nezmínil počin ruského útočníka Alexandra Ovečkina. Ten totiž pomohl k výhře svého celku dvěma brankami, které nosí pořadová čísla 893 a 894. Tím se v noci z pátku na sobotu středoevropského času vyrovnal v historických tabulkách nejlepších kanonýrů soutěže Waynea Gretzkého. V neděli už Ovečkin Gretzkého překonal, když v duelu s New York Islanders snížil na 1:2. Zaznamenal tak svůj 895. gól v historii a po 31 letech má NHL nového nejlepšího kanonýra.
Hokej, ilustrační fotografie.

Po Turnaji čtyř zemí se vrátí Světový pohár. Tentokrát pravděpodobně i s Čechy

Aktuálně v zámoří probíhá hokejový Turnaj čtyř zemí, v němž se utkávají týmy Kanady, USA, Švédska a Finska tvořené výhradně hráči NHL. Pro mnohé se jedná o turnaj nemající příliš smysl a spíš podle některých jde jen o marketingový tah ze strany NHL. V souvislosti s tímto turnajem ale oznámil šéf kanadsko-americké soutěže Gary Bettman, že v roce 2028 hodlá uspořádat klasický Světový pohár s osmi účastníky a pravděpodobně i s Českou republikou.

Více souvisejících

NHL Ondřej Palát (hokejista) David Krejčí

Aktuálně se děje

včera

včera

Tomáš Plekanec

Dvě extraligové rezignace trenérů. Do nového roku vstupují s novými kouči Třinec a Kladno

Než se stihl s námi všemi rozloučit rok 2025, stihli naopak hned dva extraligové kluby sáhnout ke změnám na lavičkách. Zatímco jedna z nich byla nečekaná, o druhé už se spekulovalo delší dobu. Ta nečekaná přišla z Třince, který v době, kdy moravskoslezský celek atakuje nejvyšší příčky extraligové tabulky, opouští úspěšný stratég Zdeněk Moták. Druhá změna je z kategorie očekávaných, neboť se jedná o konec Davida Čermáka na lavičce Kladna. To se už delší dobu trápí a neustále se tak předposlednímu celku ztenčuje náskok před posledním Litvínovem.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval

Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala. 

včera

včera

Pavel Nečas

Zemřel známý herec Pavel Nečas

Česko zasáhla hned na Nový rok první smutná zpráva roku 2026. Na Silvestra ve věku 59 let zemřel známý divadelní, televizní a filmový herec či moderátor Pavel Nečas. 

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění

Česko má za sebou v očích policistů průměrnou silvestrovskou noc, která se výrazně nelišila oproti předchozím rokům. Lidé si stěžovali na rušení nočního klidu či používání pyrotechniky. Došlo ale nejméně ke dvěma incidentům, které si vyžádaly vážná zranění zúčastněných osob. 

včera

včera

31. prosince 2025 21:43

V Rudolfinu se lidé loučí s Jiřím Bartoškou. (20.5.2025)

Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti

Česko letos přišlo o několik výrazných osobností, které je dobré si v závěru roku připomenout. O tvář přišel karlovarský filmový festival, s někdejším nejvyšším představitelem se musela rozloučit tuzemská církev. Odešel také držitel prestižní filmové ceny Oscar. 

31. prosince 2025 20:27

31. prosince 2025 19:16

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha

Zimní počasí působí během silvestrovské středy komplikace v dopravě. Potíže jsou hlášeny například ze středních Čech či Krkonoš. Meteorologové dnes aktualizovali varování před novým sněhem, silným větrem a sněhovými jazyky či závějemi. 

31. prosince 2025 17:21

Novinky v pražské MHD. Od Nového roku platí změny v přepravních podmínkách

Cestující v pražské hromadné dopravě se od ledna musí připravit na některé změny. Na Nový rok začnou platit nové přepravní podmínky, které například upravují pravidla pro jízdu metrem s elektrokolem či elektrokoloběžkou. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy