Žďár nad Sázavou - Martinu Sáblíkovou vítalo v jejím rodném Žďáře nad Sázavou na náměstí několik stovek lidí. Úspěšná medailistka ze Soči navíc připravuje novou misi: chce veřejnou sbírku, aby se v Čechách konečně postavila rychlobruslařská hala.
Žďár nad Sázavou přivítal svoji královnu. Martina Sáblíková přijela medaile z olympiády ukázat domů na Vysočinu. Na žďárském náměstí se sešlo se na 800 lidí.
Její až pohádkový příběh zná snad každý. Martina je královnou rychlobruslení z rybníků na Vysočině. Světu vládne, přestože u nás není jediná dráha, a to by teď spolu se svým trenérem chtěla změnit.
"Ráda bych si zabruslila na českém ledu," svěřila se úspěšná sportovkyně, která jezdí trénovat třeba až do Německa nebo Nizozemska.
A tak vzniká sbírka. "Bude to na moje jméno. Žádné agentury, těm lidé nevěří," plánuje trenér Sáblíkové Petr Novák.
Předběžně finanční účast přislíbil stát i sportovní svazy. Už jednou se ale o projektu uvažovalo, před třemi lety ve Velkém Oseku byly plány, hala se ale vůbec nezačala stavět a zbyly jen velké dluhy.
Na Vysočině, zdá se, vše vypadá nadějněji. Hala by měla vyrůst buď ve Žďáře nad Sázavou nebo ve vedlejším Novém Městě na Moravě. Pozemky jsou připravené. Jen sehnat peníze.
Samotná Martina si chce po sezóně chvilku odpočinout . Pak ale sedne na kolo a i v cyklistice myslí na cíle nejvyšší. "Láká mě olympiáda v Riu," říká Martina Sáblíková.
Související
Českými vlajkonoši pro závěrečný ceremoniál budou rychlobruslaři Sáblíková a Jílek
Sáblíková se po nemoci rozloučila na olympiádě s oblíbenými pěti kilometry
Martina Sáblíková , Rychlobruslení
Aktuálně se děje
včera
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
včera
Írán už nemá žádné námořnictvo, letectvo ani radary, prohlásil Trump
včera
Španělsko je příšerný spojenec, prohlásil Trump. Kvůli Íránu s ním přerušil všechny obchodní styky
včera
Trump nastínil nejhorší možný scénář pro Írán
včera
Izraelská armáda vyslala jednotky na území Libanonu
včera
Macinka si za zády Pavla listoval v Rudém právu. Někdo mi to dal, vysvětlil
Aktualizováno včera
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
včera
Válka v Íránu se začíná propisovat do cen ropy a plynu. Zdražit mohou i potraviny
včera
Neziskovky nahrazují roli státu v péči o zranitelné, připomněl Pavel poslancům
včera
Macinka by měl vážit slova. Češi mají problém se dostat domů a neváhají kritizovat
včera
Válka se brzy přelije i do Evropy, důsledky pocítí každý člověk na Zemi, varuje Írán
včera
Petr Pavel dorazil do Sněmovny. Řešit se má Írán i kontrola hospodaření České televize a rozhlasu
včera
Hizballáh nás podvedl, zuří libanonská vláda. Naštvaní jsou i obyčejní lidé
včera
Izraelská armáda podnikla cílené údery na vládní čtvrť v Teheránu, zasáhla prezidentskou kancelář
včera
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
včera
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
včera
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
včera
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
včera
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
včera
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
Březen je prvním měsícem meteorologického jara a počasí by tomu mělo v následujících dnech a týdnech odpovídat. Na horách se očekává obleva, v nížinách už bude přes den většinou přes 10 stupňů. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě