Země se díky pandemii přestala otřásat. Až svět opět ožije, příroda může udeřit silněji

Pandemie koronaviru SARS-CoV-2 má překvapivý účinek na planetu. Největší města světa jsou liduprázdná, díky tomu je vzduch čistější a planeta přestala vibrovat.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Země
doporučujeme

Cestování se zastavilo a seismologové po celém světě hlásí pokles seismického hluku, jak uvádí článek ve vědeckém časopisu Nature. Vědci tvrdí, že pokles aktivity by mohl vést k zemětřesením s menší silou a k lepšímu sledování sopečné aktivity.

„Obdržíme signál s menším šumem než obvykle, což nám umožní získat více informací,“ tvrdí Andy Frassetto, seismolog z Institutions for Seismology ve Washingtonu D.C.

Thomas Lecocq, seismolog na The Royal Observatory v Belgii, uvedl pro CNN, že Brusel zaznamenal snížení hluku o 30 až 50 %. The Royal Observatory objasnila, že Země se „stále otřásá“, ale výrazně méně než před vypuknutím pandemie.

Změny pohybu Země jasně ukázala data ze dne 27.března. „Je to velmi jednoduché,“ říká. „Hluk se tak snížil, že je nyní během dne téměř podobný hluku z noci.“

Vědci, kteří se zabývají životním prostředím po celém světě, včetně Los Angeles a Londýna poukázali na zlepšení životních podmínek. Od čistší vody v Benátkách po modrou oblohu v Pekingu, vidí pozitivní změny napříč světem.

Odborníci však varují, že po odeznění ochranných opatření, včetně cestování, se Země vrátí do původního stavu a zároveň vyjádřili obavy, aby příroda neudeřila větší silou. Podotkli, že zlepšení životního prostředí by nemělo být na úkor světové ekonomiky.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vědci odhalují tajemství pandemie. Koronavirus se po světě šířil jinak,…

02.06.2020 22:08 Aktualizováno Přelom ledna a února byl pro Evropu a Spojené státy kritický. Na obou kontinentech se totiž…

Průlom v biomedicíně: Čeští vědci se podíleli na objevu nového řízení…

02.06.2020 12:43 Nový a levnější způsob řízení pohybu mikrorobotů napájených a ovládaných světlem objevil česko…

Koronavirus není chřipka. Nová studie popisuje covid-19 jako cévní…

02.06.2020 11:42 Koronavirus je cévní onemocnění, tvrdí studie zveřejněná v dubnu v respektovaném odborném časopise…

NASA: K Zemi se blíží potenciálně nebezpečný asteroid

02.06.2020 10:25 K Zemi se 6. června přiblíží planetka (asteroid) řazená do kategorie potenciálně nebezpečných těles…

Související:

Právě se děje

Další zprávy