Africký národní kongres (ANC)

Jihoafrická republika

První černoch v čele opoziční strany v JAR odstoupil

První černošský šéf největší jihoafrické opoziční strany Demokratické spojenectví (DA) Mmusi Maimane dnes rezignoval na svou funkci. Podle agentury AP tím zasadil ránu snaze DA přestat být vnímána jako strana, jež zastupuje především zájmy menšinového bělošského obyvatelstva.
Cyril Ramaphosa

Jihoafričané zvolili nového prezidenta, úřadu se ujme v sobotu

Jihoafrický parlament dnes zvolil Cyrila Ramaphosu prezidentem, informovala agentura Reuters. Do funkce bude uveden v sobotu. Ramaphosa dovedl svou stranu Africký národní kongres (ANC) k vítězství v parlamentních volbách, které se konaly 8. května. Strana získala pohodlnou většinu, zisk 58 procent hlasů byl ovšem nejnižší, který zaznamenala od konce apartheidu v roce 1994.
Jihoafrická republika

Ve volbách v Jihoafrické republice výrazně vede vládní strana ANC

Při sčítání hlasů odevzdaných ve středu ve volbách v Jihoafrické republice podle očekávání výrazně vede vládní strana Africký národní kongres (ANC). Dosud byly zpracovány výsledky z téměř 92 procent volebních okrsků a podle nich voliči odevzdali ANC 57,4 procenta hlasů. Údaje dnes zveřejnila volební komise.

Aktuálně se děje

před 23 minutami

před 46 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

Může Ukrajina vyhrát nad Ruskem? Celoevropský průzkum odhalil znepokojivý názor veřejnosti

Podpora Ukrajiny mezi občany členských států EU zůstává rozsáhlá, ale téměř dva roky po invazi se už pouze málokdo domnívá, že Kyjev dokáže porazit Rusko. Ve vítězství věří zhruba pouze deset procent lidí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy