Aljaška

Záběry z místa, kde se zřítil vrtulník s Petrem Kellnerem

Dva roky po smrti Petra Kellnera žádá vdova aljašský soud o prošetření nehody

Podnikatelka Renáta Kellnerová s rodinou požádala soud na Aljašce o prošetření nehody, při níž v roce 2021 tragicky zahynul její manžel, miliardář Petr Kellner, a další čtyři lidé. Na dotaz ČTK to dnes v tiskovém prohlášení uvedla investiční skupina PPF, která tak potvrdila informace aljašského zpravodajského webu craigmedred.news.
Ilustrační foto

Nemocnice na Aljašce nezvládají nápor covidových pacientů

Vedení amerického státu Aljaška se ve středu rozhodlo vyhlásit krizový režim ve všech tamních nemocnicích. Důvodem je silný nápor pacientů s covidem-19, kvůli němuž lékaři přestávají mít čas starat se o osoby s jinými zdravotními problémy.
Letadla, ilustrační foto

Na Aljašce se zřítilo letadlo, šest lidí zemřelo

Šest lidí zemřelo ve čtvrtek při havárii malého letadla na jihovýchodě Aljašky. Šlo o vyhlídkový let, pět z obětí byli turisté, kteří do této části Spojených států připluli na výletní lodi, napsala agentura AP.
Seismograf, ilustrační fotografie

Aljaškou otřáslo zemětřesení, úřady varují před cunami

Americké úřady dnes vydaly varování před vlnou cunami poté, co poloostrov Aljašku postihlo silné zemětřesení - podle americké geologické služby (USGS) dosáhlo síly až 8,2 stupně. Podle agentury AP mohlo samotné zemětřesení způsobit menší až středně těžké škody v oblasti epicentra. Zatím však nejsou hlášeny žádné oběti ani škody, poznamenala agentura Reuters.
Záběry z místa, kde se zřítil vrtulník s Petrem Kellnerem

Na Aljašce vyzvedli vrak vrtulníku, v němž zahynul Kellner

Americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB) vyzvedl vrak vrtulníku, v němž zahynul minulou sobotu nejbohatší Čech Petr Kellner a další čtyři lidi, a vyslal na Aljašku tým vyšetřovatelů. Ti mají zkoumat důkazy týkající se nehody, informovala v pátek regionální televize KTUU TV.
Záběry z místa, kde se zřítil vrtulník s Petrem Kellnerem

Vyšetřovatelé věří v brzký výslech přeživšího z nehody, při které zahynul Kellner

Zdravotní stav jediného přeživšího sobotní nehodu vrtulníku na Aljašce se zlepšuje a vyšetřovatelé doufají, že jej budou moci vyslechnout. Uvedl to místní zpravodajský portál Anchorage Daily News. Při havárii přišlo o život pět lidí, včetně nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Nehodu přežil pouze bývalý profesionální snowboardista David Horváth, který skončil ve vážném stavu v nemocnici v Anchorage.
Vlaky musí cestou přes Transsibiřskou magistrálu překonávat i čtyřicetistupňové mrazy

Tunel mezi Ruskem a USA? Už car Mikuláš II. chtěl spojit Aljašku se Sibiří

Transsibiřská magistrála táhnoucí se téměř 10 tisíc kilometrů z Moskvy až do Vladivostoku platí za nejdelší železniční trať na světě. Co ale takhle kdyby se prodloužila až do New Yorku a v budoucnu třeba i do Buenos Aires? Ač se to zdá neuvěřitelné, Rusko skutečně s takovou možností počítalo. Informoval o tom německý deník Der Spiegel.
Trans-Eurasian Belt Development (TEPR)

SuperDálnice kolem celého světa? Rusko plánuje obří projekt TEPR

Prezident ruských drah Vladimir Yakunin navrhl plán masivní trans-sibiřské dálnice, která by spojila východní hranici země s americkým státem Aljaška. Překročil by úzký úsek Beringova moře, který odděluje Asii a Severní Ameriku. Tento návrh byl představen na setkání ruské akademie věd v Moskvě. Myšlenka, že lidi můžou cestovat automobilem z Londýna do New Yorku bez použití lodí a trajektů je působivá, ale časově náročná.

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy