bp

Nejvyšší pokuta v historii: Soud vyměřil 80 miliard za ropnou katastrofu

Nejvyšší pokuta v historii: Soud vyměřil 80 miliard za ropnou katastrofu

Washington - Americké soudy vyměřily nadnárodnímu ropnému koncernu BP nejvyšší pokutu, jakou kdy v historii udělily. Za předloňskou havárii těžební plošiny Deepwater Horizon, během které do Mexického zálivu několik měsíců unikaly miliony tun ropy, musí firma zaplatit 4 miliardy dolarů (zhruba 80 miliard korun). Informuje server BBC.
ilustrační fotografie

Alabama žaluje BP za škody na svém pobřeží

Birmingham - Stát Alabama podal žalobu na společnosti BP, Transocean a Anadarko Petroleum za škody způsobené havárií ropné plošiny Deepwater Horizon v Mexickém zálivu. Informuje o tom v pátek televize CNN.
ilustrační fotografie

Ropná katastrofa v Mexickém zálivu stála BP už šest miliard dolarů

New Orleans - Náklady petrochemické společnosti BP na boj s ropnou skvrnou, která se vytvořila v Mexickém zálivu po dubnovém potopení těžební plošiny Deepwater Horizon, dosáhly 6,1 miliardy dolarů (113 miliard korun). Informují o tom v pondělí server televize BBC a agentura Reuters.
Ilustrační fotografie

BP může zabetonovat vrt v Mexickém zálivu

Houston - Britská ropná společnost BP dostala od americké vlády svolení k zabetonování vrtu Macondo v Mexickém zálivu. Informuje o tom ve čtvrtek server deníku Houston Chronicle.
Ucpali jsme ropný vrt, hlásí BP

Ucpali jsme ropný vrt, hlásí BP

Houston - Společnost BP ve středu oznámila, že bahnem vháněným do poškozeného vrtu v Mexickém zálivu vytvořila "zátku", která brání ropě v úniku. Informuje o tom agentura Reuters.
Ilustrační fotografie

BP: Operace "Static kill" pokračuje úspěšně

Houston - Britská ropná společnost BP oznámila, že se jí v rámci operace "Static kill" daří regulovat tlak v problematickém vrtu Macondo na dně Mexického zálivu. Jde o důležitý pokrok v procesu uzavření vrtu, informuje ve středu server televize BBC.
Z vrtu v Mexickém zálivu stále uniká ropa, BP to popírá

Z vrtu v Mexickém zálivu stále uniká ropa, BP to popírá

Houston - Ropa z vrtu společnosti British Petroleum (BP) v Mexickém zálivu stále uniká, přestože vrt minulý týden uzavřel zvon. S odkazem na zmocněnce americké vlády pro ropnou katastrofu Thada Allena o tom v pondělí informuje server deníku The Guardian.
Ilustrační fotografie

BP: Ropa zatím neuniká, naděje po prvních 24 hodinách testů

Miami - Vrcholný představitel společnosti British Petroleum (BP) Kent Wells v pátek prohlásil, že těžaři během prvních 24 hodin testu nového krytu vrtu v Mexickém zálivu nezaznamenali žádné známky unikající ropy. Informuje o tom v sobotu server France24.

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 14 hodinami

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

před 15 hodinami

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy