Cosa Nostra

Vražda, ilustrační foto

Boss mafie Cosa Nostra dostal doživotí za vraždy soudců v roce 1992, je na útěku

Sicilský soud udělil trest doživotního vězení nejvyššímu bossovi sicilské mafie Cosa Nostra. Matteo Messina Denaro byl odsouzen za podíl na vraždách dvou známých soudců Giovanniho Falconeho a Paola Borsellina v roce 1992. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Denaro je ale od roku 1993 na útěku, podle agentury ANSA je nejhledanějším muže Itálie.
policie

Zátah proti sicilské mafii. Boss Scotto a jeho bratři skončili v poutech

Italská policie při dnešním zátahu proti členům mafie Cosa Nostra v sicilském Palermu zatkla osm lidí včetně bosse Gaetana Scotta a jeho dvou bratrů. Informovala o tom italská média. Dva z bratrů Scottových byli v 90. letech odsouzeni za podíl na vraždě soudce Paola Borsellina z roku 1992, nyní jsou vyšetřováni mimo jiné kvůli další nevyjasněné dvojité vraždě policisty a jeho ženy z roku 1989.
Policie USA

Zátah proti mafii: V Palermu a New Yorku zadrženo 19 lidí, mezi nimi i politik

Na základě společného vyšetřování italských a amerických úřadů bylo dnes v Palermu a New Yorku zadrženo 19 osob při zátahu proti mafii a organizovanému zločinu. Z vyšetřování pod označením New Connection (Nová spojka) vyplynuly těsné vazby mezi sicilskou mafií Cosa Nostra a newyorským klanem Gambinových, informovala agentura APA. Podle italských médií se na razii v Palermu podílelo 200 policistů.
policie

Cosa Nostra dostala zásah. Zatčeno sedm osob z nejvyšších pater sicilské mafie

Italská policie dnes v Palermu zatkla sedm osob z nejvyšších pater sicilské mafie Cosa Nostra, informoval deník La Repubblica. Během předchozího zátahu na počátku prosince v cele skončil nový boss bossů, nástupce předloni zesnulého Salvatora "Tota" Riiny, a s ním dalších 45 osob. Dvě z nich se rozhodly spolupracovat s policií a dnešní zatýkání se zakládalo na informacích, které poskytly, napsala agentura AFP.
Italská policie

Zátah na mafiány: V Itálii zatkli 22 osob z okolí kmotra Cosa Nostry

Řím - Italská policie dnes zatkla 22 osob z okolí nejvyššího bosse sicilské mafiánské organizace Cosa Nostra Mattea Messiny Denara. Informoval o tom deník La Repubblica. Denaro, číslo jedna na policejním seznamu hledaných členů mafie, spravedlnosti 25 let uniká. Zadržení byli mimo jiné obviněni z mafiánského spolčování, vydírání a z nelegálního držení zbraní.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

před 5 hodinami

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise

Bude von der Leyenová nadále v čele EK? Frakcím vadí jedna věc

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová si musí spočítat, koho v Evropském parlamentu požádá o podporu v jejím úsilí o obhajobu postu. Její domovská Evropská lidová strana ji jistě podpoří, socialisté ale mohou z této podpory ustoupit. Leyenové totiž nevadí spolupráce s pravicovou italskou premiérkou Giorgií Meloniovou, což je pro levicové S&D zcela logicky nemyslitelné. Variantou tak je podpora Zelených, programy EPP a této frakce ale nemohou být odlišnější. 

před 12 hodinami

Slovensko čeká velký den. Čaputová končí, nastupuje Pellegrini

Po více než dvou měsících od vyhlášení výsledků voleb přichází velký den pro Slovensko. Po pěti letech dnes skončí ve funkci hlavy státu Zuzana Čaputová, novým prezidentem se stane Peter Pellegrini. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy