klonování

Ilustrační foto

Čína naklonovala policejního psa, "Sherlocka Holmese" čeká intenzivní výcvik

Vědci v provincii Jün-nan na jihozápadě Číny vytvořili klon čtyřnohého příslušníka policejního sboru, který dostal přezdívku "Sherlock Holmes policejních psů". Naklonování psa jménem Kchun-sün je součástí programu, který by měl zkrátit čas a snížit náklady potřebné na výcvik policejních psů, informovaly čínské sdělovací prostředky, které citovala agentura Reuters.
Čínský vědec Che Ťien-kchuej, měl dětem měnit DNA

Čína zarazila práci vědce, který měl změnit dětem DNA

Čínská vláda dnes nařídila dočasně zastavit práci lékařského týmu, který tvrdí, že geneticky modifikoval lidská embrya, z nichž se narodila dvojčata. Pokud se tvrzení týmu potvrdí, půjde o první geneticky modifikované děti na světě. Informovala o tom agentura AP. Postup čínských vědců kritizovala i řada jejich kolegů jako neetický a nezodpovědný.
Čínský vědec Che Ťien-kchuej

Čínský vědec: Po genetické úpravě embryí se narodila dvojčata

Čínský vědec Che Ťien-kchuej tvrdí, že geneticky upravil několik lidských embryí a že se z nich narodila dvojčata. Informovala o tom dnes agentura AP s tím, že tvrzení zatím nelze nezávisle ověřit. Pokud by se ale tvrzení potvrdilo, šlo by o první geneticky upravené děti. Holčičky LuLu a Nana se podle vědce narodily před několika týdny, uvedl dnes britský deník Daily Mail.
Pes, ilustrační fotografie

Zemřel vám milovaný pejsek? Jihokorejci vám ho naklonují

Soul- Mnoho lidí někdy oplakalo ztrátu milovaného mazlíčka. Jak nyní informuje server Science Alert, jedna laboratoř v Jižní Koreji nabízí, že jejich mrtvé mazlíčky přivede zpět mezi živé - tedy přesněji, nabízí jejich naklonování.
Evropská Unie

Evropský parlament zakázal klonování zvířat

Štrasburk - Evropský parlament dnes schválil směrnici, která zakazuje klonování zemědělských zvířat, dovoz a prodej výrobků pocházející z klonů. Původní návrh Evropské komise (EK) byl doplněn o některé zpřísňující pozměňovací návrhy. V současnosti klonování v EU pro zemědělské účely využíváno není. Jinak je tomu ale v zemích jako USA, Kanada, Argentina, Brazílie a Austrálie.
Ilustrační foto

Klonování člověka se blíží, církev je vzteky bez sebe

Portland - Je to sen, nebo noční můra? Vědcům z univerzity v americkém Portlandu se podařil průlom ve výzkumu a naklonovali první lidskou buňku. Doba, kdy bude možné léčit Parkinsonovu nemoc, roztroušenou sklerózu či zranění míchy se blíží. Ruku v ruce s tím ale přicházejí obavy ze zneužití objevu.
Ilustrační foto

Vědec šokuje: Hledám ženu, která porodí neandrtálce!

Boston - Zpráva, která jako by vypadla ze slavného filmu Jurský park: americký profesor genetiky George Church, jenž v 80. letech minulého stoletý stál u rozvoje výzkumu lidského genomu, prý věří, že dokáže stvořit neandrtálské dítě.
Ilustrační fotografie

Knut povstane z mrtvých! Americký vědec chce naklonovat slavného medvěda

Berlín - Je tomu přesně rok, co zemřela mediální hvězda berlínské zoo - lední medvěd Knut. Stal se miláčkem návštěvníků i čtenářů, kteří pro čtyřletého medvěda poté truchlili. Novou naději jim nyní přináší americký vědec Mark Westhusin, který tvrdí, že dokáže Knuta naklonovat.

Aktuálně se děje

před 17 minutami

před 33 minutami

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

před 43 minutami

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Co bude s Karabachem? Mezi arménskými separatisty a Ázerbájdžánem proběhly první rozhovory

Mezi arménskými separatisty a Ázerbájdžánem proběhly první rozhovory ohledně integrace odtrženého regionu Náhorní Karabach. Uskutečnily se v ázerbájdžánském městě Jevlach a skončily po dvou hodinách, uvedl server euronews

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy