Pragovka Art District

Kolben Open: vizuál 2017

Umělecké ateliéry v Pragovce se veřejnosti otevřou již počtvrté

Praha – Akce pod názvem Kolben Open byla původně založena pouze pro pár přátel. Příležitost nahlédnout do ateliérů nejrůznějších umělců byla časem nabídnuta široké veřejnosti. Letošní čtvrtý ročník se bude konat 8. dubna v areálu vysočanské Pragovky. Součástí programu jsou nejen otevřené ateliéry, ale i prohlídka přilehlých hal, workshop pro děti, výstava a koncert.
Pavel Tichoň: Archimboldův vesmír, 2016

Pavel Tichoň představuje svůj umělecký odpad v galerii bez kurátora

Praha – Galerie bez kurátora je novým galerijním experimentem ve vysočanské Pragovce, jejíž hala E se pronajímá jako umělecké ateliéry. Původní galerijní koncept White Pearl vystřídal prostor s názvem The White Room. V rámci první výstavy, která začala 22. února a potrvá do 5. března, se představí Pavel Tichoň odkazující názvem svého projektu ke známému dílu Merda d‘artista italského umělce Piera Manzoniho. Autor bude během konání výstavy přítomen na místě.
Pasta Oner představuje s novou výstavou i nový směr

Pasta Oner v rámci nové výstavy zavádí blízko nebi. Jde to ale vůbec?

Praha – Near to Heaven, česky blízko nebi. Názvu nové výstavy Pasty Onera lze porozumět různými způsoby. Výstavu tak trochu zahalenou tajemstvím zahájila včerejší vernisáž a potrvá do neděle 20. listopadu. Pro její umístění byl zvolen netradiční prostor v novém kulturním centru Pragovka Art District v pražských Vysočanech.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy