Americké potíže v Polsku. Armádě spadl do lesa průzkumný dron

Dron bez posádky spadl ve čtvrtek večer na jihozápadě Polska. Podle tamních médií šlo o americký průzkumný stroj, který si převzali vojáci z nedalekého vojenského prostoru. Při incidentu nedošlo ke zranění. 

Dron s rozpětím osm metrů spadl do lesa v blízkosti vesnice Trzebień kolem 18. hodiny, uvedl mluvčí velitelství hasičů Piotr Pilarczyk podle TVP. Požárníci byli o pádu stroje informováni místními obyvateli. 

"Po příjezdu jsme narazili na zástupce armády, kteří rovněž prováděli pátrání a po chvíli hledaný předmět našli," uvedl Pilarczyk. Dodal, že bezpilotní dron nepředstavoval žádnou hrozbu pro místní, protože dopadl do neobydlené oblasti a ani nijak neexplodoval. 

"Nejde o nepřátelský stroj," uvedl zástupce polské vlády Stanislaw Źaryn v pátek ráno. K incidentu dodal, že je všechno pod kontrolou a zemi nehrozí žádné nebezpečí. 

Související

Více souvisejících

Drony Polsko Americká armáda (U.S. ARMY)

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 36 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové se přihlásili k dobytí další obce na Ukrajině. Kyjev mlčí

Rusko v neděli prostřednictvím ministerstva obrany prohlásilo, že příslušníci jeho armády dobyli vesnici Bohdanivka nedaleko Bachmutu v Doněcké oblasti na jihu Ukrajiny. Kyjev se k tomu zatím nijak nevyjádřil. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy