Washington - Američtí televizní diváci se včera nestačili divit. Prezident Barack Obama si krátce vyměnil židli se satirikem Stephenem Colbertem v pořadu The Colbert Report. Show se nesla v žertovném duchu, ale jednu věc šéf Bílého domu za vtipnou nepokládal.
Výměnu rolí vysvětlil slovy: "Vy hodně mluvíte o mé práci, a tak jsem se rozhodl podívat se na tu vaši. Jak víte, já, Stephen Colbert, jsem se o našeho prezidenta nikdy moc nestaral. Ten člověk je tak arogantní, že o sobě hovoří ve třetí osobě," řekl Obama o prezidentovi coby Colbert.
Prezident si postěžoval, že dcerám jsou k smíchu jeho větší uši a že když přichází domů, žena Michelle a dcery Malia a Sasha mu nic nedarují. "Žádné fanfáry, nelítostně si ze mne utahují," prohlásil.
Pořad má formát zpravodajství a Colbert v něm klade svým hostům dotazy, na něž mohou diváci reagovat glosami, které se objevují jako text za účinkujícími. Když Obama ještě stále v roli moderátora prohlásil, že některé aspekty zdravotní reformy známé jako Obamacare schvalují Američané z obou politických táborů, objevil se z hlediště komentář: Cokoli kromě Obamy.
Zdroj: YouTubePo reklamní pauze se pánové vrátili na jeviště už ve svých rolích a Colbert Obamu nešetřil. Když došlo na ekonomiku, řekl, že v poslední době vzniklo dost pracovních míst. "Zaměstnal jste hodně lidí, hlavně jako ministry obrany," řekl Colbert jízlivě k personálním změnám. "Ano, trochu jsme tím vylepšili statistiku," odvětil Obama. (Nedávno jmenoval už čtvrtého šéfa Pentagonu - pozn red.)
Colbert se v pořadu projevuje jako nelítostný konzervativní kritik a tak se vyjádřil také k tématu Obamovy imigrační politiky. "Kdy jste se rozhodl spálit ústavu a stát se císařem?" dotázal se, za což sklidil slušný ohlas z publika. V této chvíli Obama přestal žertovat a odvětil: "Steve, vše, co jsme udělali, bylo v souladu se zákonem a dělali to i předešlí demokratičtí i republikánští prezidenti."
Související
Trumpova další kontroverze je u konce. Video s Obamovými konečně zmizelo
Trump sdílel rasistické video proti Obamovi
Barack Obama , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
před 1 hodinou
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
před 2 hodinami
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
včera
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
včera
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
včera
Droga sehrála klíčovou roli. Policie objasnila smrt cizince v klubu
včera
Květnové svátky zasahují do života i některým důchodcům. Mění se výplatní termíny
včera
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
včera
Ukrajinskou armádu čeká reforma. Zelenskyj chce pro vojáky více peněz
včera
Z USA se zase létá do Venezuely. Proběhl první přímý let po sedmi letech
včera
Babiš zakončil asijskou pracovní cestu. V Uzbekistánu se snažil pomoci českým firmám
včera
Policie zasahovala u potyčky v ulicích Prahy. V poutech skončilo několik lidí
včera
Rusové píší o českém zákazu pro Fica. Ministerstvo uvedlo věci na pravou míru
včera
Lhůta vypršela. Trump a spol. nevidí důvod žádat Kongres o povolení ohledně Íránu
včera
Na Muzeu se bude z metra vystupovat jinde. Otevřel se nový výstup
včera
Historie letního času v Čechách. Poprvé se zavedl před 110 lety
včera
V Irsku vyšetřují vraždu Česky. Policie mluví o brutálním útoku
včera
Pardubice se po čtrnácti letech konečně dočkaly. Titul jim vystřelil Červenka
včera
Macinkovy esemesky na Hrad u policie prošly. Případ se odkládá
včera
Barma změnila trest pro Su Ťij. Politička opustila vězení
Barma zmírnila trest pro opoziční političku Aun Schan Su Ťij, kterou stát zadržuje přes pět let. Nositelku Nobelovy ceny míru přesunuli z věznice do domácího vězení, kde si má odpykat zbytek trestu. Ve čtvrtek to oznámila státní televize, informovala CBC.
Zdroj: Lucie Podzimková