Budou mít USA první prezidentku? Kandidaturu zvažuje Sarah Palinová

Washington - O křeslo amerického prezidenta by se v roce 2016 mohla ucházet i kontroverzní politička Sarah Palinová. Připustila, že kandidaturu za republikánskou stranu skutečně zvažuje. Informuje server news.com.au.

Palinová zkušenosti s prezidentskou kampaní již má. V roce 2008 neúspěšně kandidovala na viceprezidentku po boku Johna McCaina. Mnozí analytici se domnívají, že právě ona byla faktorem, který nakonec stál republikány Bílý dům.

"Aniž byste vkládali jakákoliv slova do mých úst, můžete jednoznačně říct, že se o to vážně zajímám," prohlásila Palinová o své možné kandidatuře v roce 2016. "Je to pochopitelně důležitý krok pro každého, kdo veřejně přizná svůj zájem...Kdo by neměl zájem? Kdo by se nezajímal když má požehání o tom mluvit (o věcech důležitých pro USA)? Kdo by takovou příležitost ignoroval?" přiznala bývalá guvernérka státu Aljaška.

Padesátiletá Palinová se proslavila svým bezprostředním, často nepromyšleným vystupováním a kontroverzními, mnohdy doslova šokujícími výroky. Často je obviňována z nevzdělanosti.

Palinová zastává striktně pravicové a konzervativní pozice. Odmítá například interrupce, sňatky homosexuálů či evoluční teorii. Prosazuje rovněž větší vojenské angažmá USA ve světě.   

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Sarah Palinová

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy