Washington - Debata demokratických kandidátů na amerického prezidenta, která se uskutečnila v noci na dnešek v Las Vegas, má nového hrdinu a není to nikdo z politiků. Internetovou senzací se stal nezvykle zarostlý bělovlasý vousatý muž v pódiu. Na sociálních sítích se ihned rozběhly debaty, kdo to může být.
Objevily se i vtipy, že by mohlo jít o nynějšího viceprezidenta Joea Bidena v přestrojení, napsal britský deník The Daily Telegraph. Biden zatím stále váhá, zda se má potřetí pustit do boje o nominaci.Neznámého muže s bílými vlasy a bílým vousem zaznamenaly kamery v publiku. On však nijak nevypadal, že by si náhlé pozornosti všímal. Identita muže zůstávala neznámá a na internetu se rychle začaly šířit nejrůznější reakce a vtipné komentáře.
"To je ten chlápek, co organizoval Woodstock. Vygooglete si to, mládeži," napsal jeden z uživatelů internetu s odkazem na legendární americký festival. "To je Santa, který chtěl zjistit, kdo byl hodný a kdo zlobil," zněl jiný z komentářů. Mnoho z lidí na internetu soudilo, že šlo o nějakého komparzistu z filmů o čarodějnickém učni Harrym Potterovi.
Jak britský deník poznamenal, nejde o první případ, kdy se někdo z publika na prezidentské debatě stal nečekaným středem mediální pozornosti. Během nedávné debaty republikánských kandidátů na prezidenta to byl čtyřiadvacetiletý student Gregory Caruso, který seděl hned za moderátorem Jakem Tapperem a kamery ho tak zabíraly velmi často. Na sociálních sítích se tehdy rychle začaly šířit komentáře s hashtagem #HotDebateGuy, ve kterých zejména uživatelky internetu řešily, kdo je ten atraktivní muž. Nakonec byla jeho identita odhalena. Ukázalo se, že Gregoryho otec je vlastníkem restaurace v Los Angeles a velkým dárcem republikánů, díky čemuž získal pro svého syna na debatě tak dobré místo v publiku. Caruso mladší se následně nechal slyšet, že by chtěl ze své nově získané popularity něco vytěžit a že zvažuje stát se hercem.
Související
Kdo po Trumpovi převezme Bílý dům? V USA se rozjíždí předvolební kampaň
Biden zvažuje změnu, která by se dotkla budoucích amerických prezidentů
Prezident USA , Hillary Clintonová , Bernie Sanders (kandidát na post prezidenta USA)
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Norská princezna se zřejmě nevyhne transplantaci, naznačil to manžel
před 1 hodinou
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
před 2 hodinami
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
před 3 hodinami
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
před 3 hodinami
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
před 4 hodinami
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
před 5 hodinami
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
před 6 hodinami
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
před 7 hodinami
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
před 7 hodinami
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
před 8 hodinami
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
před 9 hodinami
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
před 9 hodinami
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
před 10 hodinami
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
před 11 hodinami
Vražda v Praze. Případ se stal na Chodově, policisté zadrželi muže
před 12 hodinami
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
včera
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
včera
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
včera
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
včera
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
Mírové rozhovory mezi Spojenými státy a Íránem provází další chaos poté, co americký prezident Donald Trump označil uniklé informace o chystané dohodě za falešné zprávy.
Zdroj: Libor Novák