Washington - Tradiční Halloween se kvapem blíží a letos mají Američané situaci ztíženou. Řeší nejen dilema, jaký kostým vybrat, ale i jeho vhodnost.
Typickým příkladem je převlek za Donalda Trumpa. "Loni to bylo bláznivé," řekla agentuře AP Erin Holinová, která před rokem svému synovi načesala po vzoru Trumpa velkou blonďatou ofinu a oblékla ho do obleku s červenou kravatou. "Bylo to myšleno jako vtip a taškařice," říká a hned dodává, že nyní z takového převleku legrační nádech vyprchal.
Také Anita Lavineová ze Seattlu nechce letos syna obléknout do trumpovského modelu. Problém ale nevidí v kontroverznosti tohoto republikána, ale spíše v přílišném zájmu o něj. "Jsem si jistá, že letos to bude samý malý Donald a malá Hillary," vysvětlila.
Po druhé debatě prezidentských kandidátů, která podle komentátorů klesla na dosud nejnižší úroveň, se na scéně popularity objevil nový kostým, a to nerozhodnutého voliče Kennetha Bonea. Bone během prezidentské rozpravy jako divák ve studiu zaujal Američany nejen svým jménem, které v překladu znamená kost, ale především červeným svetrem na knoflíky, bílou košilí, brýlemi s černou obrubou, knírkem a také svou kulatou postavou. Televize CNN ho dokonce označila za vítěze prezidentské debaty.
Další z kostýmů, které vyvolává podobně jako Trump kontroverze, nese název Loupež v Paříži. Jeho tématem není nikdo jiný než okradená americká celebrita Kim Kardashianová, která ve francouzské metropoli při loupeži přišla o šperky za několik milionů dolarů včetně prstenu s diamantem, který dostala od manžela Kanyeho Westa.
Do problémů kvůli kostýmům se dostal také internetový obr Amazon, který kvůli citlivosti ukončil prodej sexy burky, tedy smyslnější verze všezahalujícího muslimského oděvu pro ženy. K mání je ale na internetu stále oranžový vězeňský overal se jménem Clintonové.
Floridská univerzita si očividně uvědomuje závažnost výběru převleku, jehož nesprávná volba může urazit menšiny či ukázat na negativní stereotypy. Všem, které halloweenský kostým urazí nebo šokuje, nabízí poradenství.
Související
Vražda mladé dívky na Halloween. Stín podezření padl na rodinu Kennedyových
Día de los Muertos: Jak vypadají mexické Dušičky?
Halloween , USA (Spojené státy americké) , Donald Trump
Aktuálně se děje
před 55 minutami
Zázrak ve Venezuele: Muž přežil pod troskami 8 dní, počet obětí zemětřesení dál roste
před 2 hodinami
Desítky mrtvých a zraněných. Na dosud nejsilnější útok na Kyjev odpovíme, vzkázal Zelenskyj
před 3 hodinami
Rusko drony vypouštěnými ze stínové flotily už téměř dva roky špehuje jaderná zařízení v Evropě
před 4 hodinami
EU uvalí sankce na ruské výrobce, kteří se podíleli na ranním útoku na Kyjev
před 4 hodinami
Zoufalé Rusko se snaží vyhnout další mobilizaci. Posílá na frontu bojovat i ženy
před 5 hodinami
Írán varoval Trumpa před tvrdou odvetou, pokud zaútočí během pohřbu Chameneího
před 6 hodinami
Z maďarského velvyslanectví v Bruselu operovala špionážní síť, odhalilo vyšetřování
před 6 hodinami
Forex v roce 2026: Jak se orientovat na trhu, kde pravidla píší centrální banky a geopolitika
před 7 hodinami
Babiš zkritizoval Pavla: Nejmenoval Turka, teď si vykládá ústavu podle svého
před 7 hodinami
Další bizár ruské propagandy: Putina díky "vysoké míře milosrdenství" označují za Ježíše Krista
před 8 hodinami
Zelenskyj schválil čtyřicetidenní ofenzivní operaci. Má donutit Rusko jednat o míru
před 9 hodinami
Nová data: Kolik je na obou stranách obětí války na Ukrajině?
před 10 hodinami
Rusko v noci podniklo rozsáhlý vzdušný útok na Kyjev. Nejméně 10 mrtvých
před 10 hodinami
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
před 12 hodinami
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
Více než třetina voličů by v květnu dala hlas vládnímu hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury Median. Do Poslanecké sněmovny by se dostalo jen pět stran či hnutí, přičemž by neuspěli koaliční Motoristé.
Zdroj: Jan Hrabě