Filadelfie (USA) - Američan Steve Stephens, který umístil na facebook video zachycující vraždu důchodce, spáchal sebevraždu. Informovala o tom dnes policie státu Pensylvánie.
Šéf firmy Facebook Mark Zuckerberg dnes podle agentury Reuters přislíbil, že se společnost pokusí zveřejňování podobně násilného obsahu zabránit.
Stephens na nahrávce zastřelil zjevně náhodně vybraného čtyřiasedmsedátiletého muže, jehož potkal na chodníku v Clevelandu ve státě Ohio. Policisté jej po dvoudenním pátrání objevili dnes na severozápadě sousední Pensylvánie. Když se jej pokoušeli zadržet, dal se na útěk a po krátkém pronásledování se zastřelil.
Stephens zveřejnil celou sérii videí. V jedné tvrdil, že se chystá spáchat vraždu, za niž přičetl vinu své přítelkyni. Její jméno donutil na nahrávce s vraždou vyslovit i svou oběť. Na dalším záznamu pak tvrdil, že už zabil 13 lidí a nehodlá přestat, dokud jej policie nedopadne.
Společnost Facebook se začala zabývat tím, jak se lépe vypořádat s videonahrávkami s násilným a dalším nevhodným obsahem, informovala dnes agentura Reuters. Reaguje tak na čin sedmatřicetiletého Steva Stephense, který na svém účtu v neděli zveřejnil v krátkém sledu tři videonahrávky. V první tvrdí, že se chystá spáchat vraždu, na druhé zastřelí čtyřiasedmdesátiletého Roberta Godwina a na třetí se k činu přizná. Záznam vraždy v Clevelandu zůstal na stránkách facebooku celé dvě hodiny. Policie po Stephensovi už třetí den usilovně pátrá.
Na jiném videu Stephens zmiňuje svou závislost na hazardu, konstatuje, že vše prohrál a vinu za to, k čemu dojde, připisuje své přítelkyni Joy Laneové. Její jméno donutil vyslovit i Godwina, kterému před výstřelem řekl: "To, co se vám stane, je její chyba." V dalším videozáznamu uvádí, že už zabil 13 lidí a nepřestane, dokud jej nechytí. Podle vyšetřovatelů byl Godwin zatím jedinou Stephensovou obětí.
Společnost Facebook v pondělí oznámila, že se začala zabývat tím, jak kontrolu násilného obsahu lépe zvládat. Stephens tři zmíněná videa umístil na facebook v rozpětí několika minut. Jeho účet společnost zablokovala 23 minut po ohlášení videa. "V tomto případě nám první video nikdo neohlásil, dostali jsme pouze hlášení o druhém videu - se střelbou - po více než hodině a 45 minutách poté, co bylo vyvěšeno," informoval za společnost Facebook Justin Osofsky.
Související
Otevření Hormuzského průlivu je podle Íránu nemožné. Příměří platí na neurčito, prohlásil Trump
Trump opět otočil, prodloužil příměří s Íránem. Je to lest, myslí si Teherán
USA (Spojené státy americké) , Steve Stephens , Policie USA , sebevražda , Facebook
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Britská monarchie ukázala soudržnost. Na fotce ale chybějí někteří členové rodiny
před 1 hodinou
Slavia potrestala hříšníky z posledních zápasů. Bořil a Chorý zaplatí pokutu
před 1 hodinou
Vojtěch si vytyčil nelehký úkol. Chce, aby Češi omezili pití alkoholu
před 2 hodinami
Babiš opět píše do Bruselu. Premiér prozradil, co se Česku nelíbí
před 3 hodinami
Senior tvrdil, že umístil bombu na ministerstvu. Po vyjednávání se vzdal
před 3 hodinami
Předpověď počasí předpokládá změnu, kterou pocítíme. Nastane o víkendu
před 6 hodinami
Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace
před 7 hodinami
Z Bílého domu vylezl další bizár. Trump nabízí slevy, které jsou matematicky nemožné
před 8 hodinami
Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil
před 9 hodinami
Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala
před 9 hodinami
Moderní verze Rakouska-Uherska? Magyarovy plány s Visegrádskou skupinou se dotýkají i Česka
před 10 hodinami
Lídři EU se sejdou se Zelenským na Kypru. Potvrdí 90miliardovou půjčku Ukrajině
před 11 hodinami
Experti: Írán je jednotnější než před válkou. Trump situaci v zemi vůbec nepochopil
před 12 hodinami
Víte, kolik je na světě miliardářů a milionářů? Možná výrazně víc, než si myslíte
před 13 hodinami
Otevření Hormuzského průlivu je podle Íránu nemožné. Příměří platí na neurčito, prohlásil Trump
před 14 hodinami
Počasí se začne oteplovat, v neděli se ale teploty propadnou
včera
Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí
včera
Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu
včera
Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Klempíř se bojí studentů? Tisíce demonstrujících vyrazily do ulic, ministr za nimi nepřišel
Tisíce studentů po celé České republice symbolicky minutu před dvanáctou opustily své učebny, aby vyjádřily svůj nesouhlas s vládním návrhem na zrušení koncesionářských poplatků pro veřejnoprávní média. Tato masová akce, organizovaná iniciativou Média nedáme!, se uskutečnila ve středu a zapojily se do ní desítky vzdělávacích institucí napříč celou zemí, od Aše až po Krnov.
Zdroj: Libor Novák