Ruská a americká média? To se nedá srovnat, myslí si McCain

Washington - Americký republikánský senátor John McCain byl rozčarován tím, že ruská vláda přijala zákon i zahraničních médiích - "agentech" - a naznačil rozdíl mezi ruskými a americkými médii v zahraničí. Jedny z nich podle něj porušují principy demokracie.

John McCain byl pobouřen tím, že ruská státní Duma přijala zákon, který označuje všechny zahraniční sdělovací prostředky na území Ruské federace jako "zahraniční agenty".

Jeho slova na svých stránkách zveřejnila stanice Deutsche Welle: "Snaha Putinova Ruska označit zahraniční média za 'agenty' je zcela nepochybně jen odpovědí na požadavek Ministerstva spravedlnosti USA ve vztahu k ruskému médiu RT."

Podle vyjádření senátora státu Arizona se snaží novináři Hlasu Ameriky, BBC, CNN nebo Svobodné Evropy jen "hledat pravdu, odhalovat lež a přimět vládu k odpovědnému jednání".

Novináře RT (dříve Russia Today) jsou prý naopak "propagandisty, kteří pravdu schovávají, šíří lži, snaží se nabourávat demokratické instituce a prosazovat agendu Vladimira Putina".

V kritice ruského prezidenta pokračoval. "Putin nepotřebuje odůvodnění, aby si poradil se zahraničními médii, stejně jako nepotřeboval odůvodnění při smrti několika novinářů a jeho politických oponentů v posledních letech.

Ruský prezident ví, co je největší hrozbou po jeho autokratickou diktaturu. Je to pravda a odvaha skutečných ruských vlastenců tuto pravdu šířit a řídit se podle ní," řekl McCain v prohlášení.

Senátor také dodal, že Spojené státy i jejich spojenci budou podporovat právo ruského lidu na přístup ke sdělovacím prostředkům, které píší a říkají pravdu.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) Rusko John McCain RT (dříve Russia Today) Media Vladimír Putin

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 4 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Co má KLDR ze spojenectví s Ruskem? Novináři odhalili, jak se Putin odměnil za vojáky na Ukrajině

Rusko údajně dodalo svému spojenci Severní Koreji od letošního března více než milion barelů ropy, ukazuje analýza Open Source Center (OSC) a BBC News

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy