Záchranáři na Havaji našli pětatřicetiletou ženu, která se 8. května ztratila v místní přírodní rezervaci, kam si vyšla na výlet. Amanda Ellerová v divočině přežila 17 dní tak, že pila vodu z potoků a jedla lesní plody. Ellerová se vydala na výlet na ostrově Maui, ale nepodařilo se jí najít cestu zpátky k autu a místo toho nevědomky postupovala dál a dál do rezervace.
Ženu zahlédla v pátek posádka vrtulníku, který si pro pátrání pronajala rodina pohřešované. Ellerová, která pracuje jako instruktorka jógy, se nacházela v rokli poblíž vodopádu, mnoho kilometrů od svého auta. Byla vyhladovělá a bez bot, navíc měla zlomenou nohu, spoustu odřenin a spáleniny od slunce. Záchranáři ji letecky přepravili do nemocnice, kde lékaři uvedli, že předpokládají její plné zotavení.
Do pátrání se v uplynulých dvou týdnech zapojily také stovky dobrovolníků. Nakonec byla žena nalezena v oblasti s velmi hustou vegetací. Javier Cantellops z posádky vrtulníku označil za zázrak, že se Ellerovou v takovéto krajině podařilo zahlédnout.
Matka zachráněné ženy uvedla, že k přežití dceři pomohlo, že se zdržovala poblíž vodního zdroje a že jedla maliny a další divoce rostoucí ovoce. Prý nepohrdla ani hmyzem. Snažila se také ulovit vodní živočichy, ale nebyla úspěšná.
Související
Jak zabránit vyhynutí? Drony shazují na Havajské ostrovy tisíce komárů
Biden se chystá na Havaj. Úřady identifikovaly první oběti, počet překročil stovku
Aktuálně se děje
před 55 minutami
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
před 2 hodinami
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
před 2 hodinami
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
před 2 hodinami
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
před 2 hodinami
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
před 3 hodinami
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
před 4 hodinami
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
před 5 hodinami
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
před 5 hodinami
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
před 7 hodinami
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
před 8 hodinami
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
před 9 hodinami
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
před 11 hodinami
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
včera
Ruské jednotky v noci vtrhly do ukrajinské vesnice. Odvlekly desítky lidí
včera
Transatlantická roztržka graduje: USA zakázaly vstup do země strůjcům evropské digitální regulace
Vztahy mezi Evropou a Spojenými státy zažívají prudké ochlazení. Francouzský prezident Emmanuel Macron a zástupci Evropské unie ostře odsoudili rozhodnutí Washingtonu uvalit zákaz udělování víz pěti vlivným evropským osobnostem. Jde o lidi, kteří stojí v čele boje za regulaci amerických technologických gigantů a potírání dezinformací. Evropská strana mluví o „zastrašování a nátlaku“, zatímco USA argumentují bojem proti „mimosoudní cenzuře“.
Zdroj: Libor Novák