Mexiko - Ostrá až nevybíravá kritika se snesla na hlavy mexických zdravotníků poté, co vyšlo najevo, že jim upadlo srdce chvatně přepravované k transplantaci. Informovala o tom dnes agentura AP.
Policie v mexickém hlavním městě použila vrtulník, aby dopravila srdce do nemocnice "při rychlém a přesně naplánovaném manévru". Ale po vystoupení z helikoptéry zdravotník nesoucí chladící box zakopl a srdce zabalené v plastikovém obalu mu vypadlo na ulici. Rychle ho sebral, vrátil do boxu a dorazil s ním do nemocnice, kde už čekal příjemce. Informace o tom, zda byla transplantace úspěšná, zatím nejsou k dispozici. Reakce, které se na internetu po této příhodě objevily, nejsou z valné části publikovatelné. Jedna z těch nejmírnějších zní: "Chybu může udělat každý. Ale pokud jde o takovéhle věci, měl by si člověk dávat pozor."
Související
Trump stanovil výši cla pro zboží z EU. Platit bude od srpna
Symbol protestů v USA: Proč demonstranti v Los Angeles mávají mexickou vlajkou?
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 15 minutami
Turek u Pavla nepochodil. Prezident je připraven ho nejmenovat
před 1 hodinou
Zemřel hitmaker Chris Rea, podlehl krátké nemoci
před 2 hodinami
Konečně zimní počasí. Letošní Vánoce budou jiné, potvrdili meteorologové
před 3 hodinami
Trump se zřejmě nevzdává "amerického" Grónska. Jmenoval nového vyslance
před 3 hodinami
Drama v Liberci. Sedm zraněných při požáru domu, zachraňovali je hasiči
před 4 hodinami
Bratrství je silné slovo, ale slabý kompas. Babiš si rozumí s Ficem a Orbánem, důležitější jsou Němci
před 6 hodinami
Zůna má pokračovat jako ministr obrany. Zastal se ho i prezident
před 7 hodinami
Tragédie v Českých Budějovicích. Chodkyně nepřežila střet s autem
před 8 hodinami
Co se stane, až Rusko zaútočí na Evropu? Hrozí extrémně krvavá válka
před 8 hodinami
Exploze v Moskvě. Generál je po smrti, mluví se o podílu Ukrajinců
před 9 hodinami
Podnikatel Karel Kadlec zemřel. Z CarTec Group udělal respektovanou firmu
před 10 hodinami
Witkoff jednal o míru s Kyjevem i Moskvou. Bylo to produktivní a konstruktivní, řekl
před 11 hodinami
Vražda na Šternbersku. Na místě činu se údajně střílelo
před 12 hodinami
Počasí tento týden: Dorazí na Vánoce a o svátcích sníh?
včera
Rutte: Putin je ochoten obětovat obrovské množství lidí. Na Ukrajině se zranilo nebo zemřelo milion Rusů
včera
Turecko se chce vrátit k projektu F-35. Zvažuje, že se zbaví ruských zbraní
včera
"Jeden z největších pokusů o utajování v historii." Z Epsteinových dokumentů zmizela fotografie s Trumpem
včera
Americké jednotky u břehů Venezuely zadržely třetí tanker. Brazílie mluví o opakování války o Falklandy
včera
Kreml popřel trojstranná jednání s USA a Ukrajinou. Macron přivítal ochotu Putina s ním mluvit
včera
Česko si připomíná druhé výročí tragické střelby na Filozofické fakultě
Česká republika si dnes připomíná druhé výročí tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Na náměstí Jana Palacha v Praze se sešli přední politici i veřejnost, aby uctili památku obětí u tamního pietního místa. Předseda Senátu Miloš Vystrčil při této příležitosti zdůraznil, že na tyto události nesmíme nikdy zapomenout a odpovědnost za to, aby se nic podobného neopakovalo, nese každý z nás.
Zdroj: Libor Novák