Dopad krize v USA: Miliony lidí trpí hladem

Washington - Míra chudoby v americké populaci zůstává velmi vysoká. Do její definice dle federálních standardů spadá téměř 15% obyvatel Spojených států. Desítky milionů Američanů podle nejnovějších statistik strádají hlady. Informuje server USA Today.

Míra chudoby je v Americe definovaná ročním příjmem 23.550 dolarů (zhruba 471 tisíc korun) na čtyřčlennou rodinu. Komunitní centra a odborníci na sociální problémy přitom poukazují na skutečnost, že v době krize došlo k výraznému omezení kupónů na nákup potravin pro nejchudší Američany. Ti pak musí často řešit dilema, zda si za své finance koupí jídlo, či zaplatí například zdravotní péči.

Potravinovou pomoc výrazně omezil loni v listopadu americký kongres. Nově  na ni dosáhne o 47 milionů lidí méně.

Podle zdravotnické organizace Children's Health Watch se zvýšil počet dětí ve věku do čtyř let, jimž hrozí hlad. S takovou možností se loni potýkalo 29% amerických domácností, což představuje meziroční nárůst o 4%.

Podle dat společnost Feeding America je situace špatná především na jihu Spojených států. V celkem 324 tamních okresech se cítí nedostatkem jídlo ohrožen jeden z pěti lidí. Celonárodně pak tento problém řeší přes 14% Američanů.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) krize chudoba

Aktuálně se děje

před 47 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 4 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Co má KLDR ze spojenectví s Ruskem? Novináři odhalili, jak se Putin odměnil za vojáky na Ukrajině

Rusko údajně dodalo svému spojenci Severní Koreji od letošního března více než milion barelů ropy, ukazuje analýza Open Source Center (OSC) a BBC News

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy