Los Angeles - Smrt amerického herce Robina Williamse otřásla celým světem. Jeho kolegové a přátelé se nyní snaží vysvětlit, proč si úspěšný herec v pondělí vzal život. Jako o jednom z důvodů se hovoří o finančních problémech.
Kameraman John Bailey, který s Williamsem nedávno točil snímek The Angriest Man in Brooklyn, listu The New York Times řekl, že v objektivu své kamery zpozoroval něco, co dříve nebylo zjevné. Williams, stejně jako hrdina filmu, newyorský právník, se potýkal s nespravedlností a banalitou života. Bailey se domnívá, že film umožnil nahlédnout do nejtemnější části Williamsovy duše.
Herec ve svém životě bojoval s alkoholem, drogami a také vážnou depresí. Jeden z agentů hereckého průmyslu však newyorskému listu řekl, že na rozdíl od herců, kteří mají podobné problémy, byl Williams stoprocentně spolehlivý. Chodil na natáčení včas, pamatoval si text a nebyly na něm patrné výkyvy nálady. "Fungoval téměř neuvěřitelně spolehlivě," sdělil agent, který nechtěl být jmenován.
Další lidé z branže se domnívají, že si Williams držel své osobní démony od těla vysokou pracovní výkonností. Ve svých 63 letech, kdy většina herců začíná zpomalovat tempo, byl zapojen do šesti projektů. Nakrátko zpomalil jen v roce 2009 po operaci srdce.
Bulvární tisk oprášil Williamsovy údajné finanční potíže, což ale losangeleský právník Charles Biederman odmítl. "Ne, ne, byl na tom dobře," řekl. Jiný z hercových přátel přiznal, že Williams "už neměl ty ohromné peníze, jako před svými rozvody, ale jeho pokladna byla stále plná".
Producent a blízký Williamsův přítel Stanley Wilson řekl, že Williams "nebyl finančně na dně, protože dostal zaplaceno za televizní seriál a právě natočil dva filmy". Finanční potíže ale prý měl před dvěma lety. Sám herec řekl, že přijal po 30 letech zakázku pro televizi kvůli penězům. Mělo jít o seriál o 22 dílech, za který měl vydělat čtyři miliony dolarů (přes 80 milionů Kč). "Musím platit účty," řekl tenkrát a přiznal, že dal za téměř 30 milionů do prodeje svůj ranč, protože "si ho už nemůže dovolit".
Williams se narodil v Chicagu v roce 1951 a vyrůstal na předměstí Detroitu. Na střední škole navštěvoval dramatický kroužek a později studoval na prestižní newyorské umělecké akademii Juilliard School. Právě zde se začal na radu jednoho z učitelů věnovat zejména komedii.
Poprvé Williams vstoupil do širšího povědomí v 70. letech, kdy účinkoval jako takzvaný stand-up komik, tedy přímo před poslouchajícím publikem. Této formě vystupování zůstal věrný i během úspěšné filmové kariéry, poznamenal portál BBC. Naposledy o sobě dal vědět poslední červencový den, kdy na Twitteru poblahopřál dceři Zeldě k 25. narozeninám.
Související
V Harry Potterovi si chtěl zahrát i Robin Williams. Ze zajímavých důvodů byl odmítnut
Smutná zpráva pro fanoušky: Robin Williams zakázal posmrtné použití hlasu
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Ukrajinská armáda se poprvé střetla se severokorejskými vojáky
před 57 minutami
Juncker: Pokud vyhraje Trump, Evropa musí ukázat sílu
před 1 hodinou
Tisíce mrtvých, přes 10 tisíc zraněných. Libanon zveřejnil počty mrtvých ve válce Izraele s Hizballáhem
před 1 hodinou
Donald Trump: Polarizující postava, která se chce vrátit k moci. Obdivuje autoritáře a chce porážet ostatní
před 1 hodinou
Kamala Harrisová: Ostřílená právnička a politička, zastánkyně práv žen a menšin
před 1 hodinou
Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy
před 2 hodinami
Co bude s NATO, pokud volby vyhraje Trump? Rutte se budoucnosti nebojí
před 2 hodinami
Harrisová i Trump zakončili předvolební kampaň po boku celebrit. Hlasovalo už 81 milionů lidí
před 3 hodinami
Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou
před 4 hodinami
Výhled počasí do konce listopadu: Meteorologové řekli, zda hrozí výrazné změny
včera
Princ Harry je černá ovce, říká Trumpův syn. Zavzpomínal i na Alžbětu II.
včera
RECENZE: Dcera národa reviduje národní obrození mladistvou perspektivou. Daří se to?
včera
Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou
včera
Můžeme brát Trumpa vážně? Kontrast s Harrisovou je nebývale silný, analyzuje expert Smith volby v USA
včera
Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně
včera
Ochraňují nás duše zemřelých příbuzných? Naši předci tomu věřili
včera
Netradiční policejní práce. Strážci zákona dnes začnou střílet divočáky na Liberecku
včera
Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie
včera
Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní
včera
Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?
Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.
Zdroj: Libor Novák