Proč spáchal Robin Williams sebevraždu? Jeho kolegové promluvili

Los Angeles - Smrt amerického herce Robina Williamse otřásla celým světem. Jeho kolegové a přátelé se nyní snaží vysvětlit, proč si úspěšný herec v pondělí vzal život. Jako o jednom z důvodů se hovoří o finančních problémech.

Kameraman John Bailey, který s Williamsem nedávno točil snímek The Angriest Man in Brooklyn, listu The New York Times řekl, že v objektivu své kamery zpozoroval něco, co dříve nebylo zjevné. Williams, stejně jako hrdina filmu, newyorský právník, se potýkal s nespravedlností a banalitou života. Bailey se domnívá, že film umožnil nahlédnout do nejtemnější části Williamsovy duše.

Herec ve svém životě bojoval s alkoholem, drogami a také vážnou depresí. Jeden z agentů hereckého průmyslu však newyorskému listu řekl, že na rozdíl od herců, kteří mají podobné problémy, byl Williams stoprocentně spolehlivý. Chodil na natáčení včas, pamatoval si text a nebyly na něm patrné výkyvy nálady. "Fungoval téměř neuvěřitelně spolehlivě," sdělil agent, který nechtěl být jmenován.

Další lidé z branže se domnívají, že si Williams držel své osobní démony od těla vysokou pracovní výkonností. Ve svých 63 letech, kdy většina herců začíná zpomalovat tempo, byl zapojen do šesti projektů. Nakrátko zpomalil jen v roce 2009 po operaci srdce. 

Bulvární tisk oprášil Williamsovy údajné finanční potíže, což ale losangeleský právník Charles Biederman odmítl. "Ne, ne, byl na tom dobře," řekl. Jiný z hercových přátel přiznal, že Williams "už neměl ty ohromné peníze, jako před svými rozvody, ale jeho pokladna byla stále plná". 

Producent a blízký Williamsův přítel Stanley Wilson řekl, že Williams "nebyl finančně na dně, protože dostal zaplaceno za televizní seriál a právě natočil dva filmy". Finanční potíže ale prý měl před dvěma lety. Sám herec řekl, že přijal po 30 letech zakázku pro televizi kvůli penězům. Mělo jít o seriál o 22 dílech, za který měl vydělat čtyři miliony dolarů (přes 80 milionů Kč). "Musím platit účty," řekl tenkrát a přiznal, že dal za téměř 30 milionů do prodeje svůj ranč, protože "si ho už nemůže dovolit". 

Williams se narodil v Chicagu v roce 1951 a vyrůstal na předměstí Detroitu. Na střední škole navštěvoval dramatický kroužek a později studoval na prestižní newyorské umělecké akademii Juilliard School. Právě zde se začal na radu jednoho z učitelů věnovat zejména komedii.

Poprvé Williams vstoupil do širšího povědomí v 70. letech, kdy účinkoval jako takzvaný stand-up komik, tedy přímo před poslouchajícím publikem. Této formě vystupování zůstal věrný i během úspěšné filmové kariéry, poznamenal portál BBC. Naposledy o sobě dal vědět poslední červencový den, kdy na Twitteru poblahopřál dceři Zeldě k 25. narozeninám.

Související

Více souvisejících

Robin Williams -

Aktuálně se děje

před 15 minutami

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajinská armáda se poprvé střetla se severokorejskými vojáky

Ukrajinský ministr obrany Rustem Umerov oznámil, že ozbrojené síly jeho země poprvé narazily na severokorejské vojáky, kteří byli údajně vysláni na pomoc Rusku. V rozhovoru pro jihokorejskou veřejnoprávní stanici KBS uvedl, že mezi ukrajinskými a severokorejskými jednotkami došlo k „malému střetnutí,“ aniž by specifikoval přesné místo či čas incidentu.

před 57 minutami

Jean-Claude Juncker

Juncker: Pokud vyhraje Trump, Evropa musí ukázat sílu

Bývalý předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker vyzval Evropskou unii, aby zaujala sebevědomý postoj ve vztazích se Spojenými státy, bez ohledu na to, kdo zvítězí v nadcházejících prezidentských volbách v USA. Juncker varoval EU, aby při jednáních „nepůsobila ustrašeně.“

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Ilustrační foto

Volby v USA: První obec sečetla výsledky. Trump i Harrisová mají tři hlasy

V malé obci Dixville Notch v americkém státě New Hampshire se v úterý ráno rozběhly prezidentské volby ve Spojených státech. Prvních šest registrovaných voličů odevzdalo své hlasy hned po otevření volební místnosti o půlnoci místního času (06:00 SEČ), přičemž současní kandidáti Kamala Harrisová a Donald Trump si shodně rozdělili po třech hlasech. Uvedl to server CNN.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy