Biden jmenoval do schválení svých nominantů úřadující ministry

Nový americký prezident Joe Biden jmenoval dnes úřadující ministry zahraničí, obrany, spravedlnosti či financí a šéfy několika vládních agentur. V čele úřadů budou stát do doby, než Senát schválí Bidenovy kandidáty na tyto posty.

Joe Biden složil prezidentskou přísahu.
doporučujeme

Například ministrem zahraničí by se pak měl stát Antony Blinken, ministrem obrany Lloyd Austin, ministrem spravedlnosti Merrick Garland a ministryní financí Janet Yellenová. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters.

Úřadujícím ministrem zahraniční Biden jmenoval Daniela Smithe. Kariérní diplomat a bývalý velvyslanec v Řecku nyní stojí v čele institutu, který připravuje zájemce o práci v americké diplomacii.

Smith bude řídit ministerstvo zahraničí do doby, než Senát USA potvrdí Bidenova kandidáta na ministra Antonyho Blinkena. Ten už v úterý absolvoval slyšení v Senátu a podle agentury AP se nečekají při jeho schvalování žádné problémy.

Stejně jako povede Smith ministerstvo zahraničí, bude do potvrzení Bidenových nominantů stát podle stanice NBC v čele ministerstva spravedlnosti Monty Wilkinson, v čele ministerstva financí Andy Baukol a v čele ministerstva obrany David Norquist. Ministerstvo zdravotnictví dočasně povede Norris Cochran, kterého by měl po potvrzení Senátem nahradit Xavier Becerra.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden příkazem zjednoduší lidem hlasování ve volbách

07.03.2021 19:02 Americký prezident Joe Biden dnes vydal exekutivní příkaz, který má lidem usnadnit přístup k…

Desítky Američanů žádaly vyšetření úmrtí při policejních zásazích

07.03.2021 07:55 Na 150 lidí demonstrovalo v sobotu před sídlem guvernéra amerického státu Minnesota Tima Walze.…

Jak tvrdý postoj zaujal Biden vůči Rusku? Profesor rozebral nové americké…

07.03.2021 00:01 NÁZOR - Administrativa amerického prezidenta Joe Bidena v reakci na otravu a zatčení Alexeje…

Americký senát schválil pomoc ekonomice za 1,9 bilionu dolarů

06.03.2021 20:08 Aktualizováno Senát Spojených států dnes schválil soubor opatření v objemu 1,9 bilionu dolarů (41 bilionů Kč) na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama