Wellington - Postarší hoteliér z Nového Zélandu čelí žalobě, dle které měl během tří let sexuálně zaútočit na 16 mladých mužů. Ty nejprve zdrogoval, pak si hrátky natáčel na video.
Michael Harris (56) byl obviněn z 39 bodů obžaloby. Sexuálních útoků se údajně dopustil během tří let na celkem 16 mužích ve věku od 18 do 25 let, kteří se ubytovali v jeho "hotýlku pro batůžkáře" ve městě Kaitaia na Severním ostrově.
Všichni napadení byli zahraniční turisté, dodala policie, která ale neupřesnila jejich národnost. Podle detektiva Rhyse Johnstona může být obětí ještě víc; každého, kdo by měl podezření, proto vyzval, aby se spojil s policií.
"Ty oběti pravděpodobně nevědí, že se jim něco stalo, ale mohly by mít určité podezření," dodal.
Znásilňování se netýká jen žen
Muži tvoří až 10 % znásilněných osob. To není málo a toto číslo se ani zdaleka netýká jen znásilňování ve věznici, přestože se o jiných formách znásilnění mužů téměř nehovoří. Právě kvůli naprosté tabuizaci tohoto tématu jen málo mužů o svém znásilnění promluví.
Muži jsou znásilňováni především jinými muži. Jelikož při znásilnění nejde o sex (je zde jen prostředkem ponížení), muže znásilňují muži heterosexuální i homosexuální. Muže však znásilňují i ženy; mohou proti muži použít a obvykle také použijí zbraně či početní přesilu. Z tohoto důvodu bývají znásilnění na mužích často ještě brutálnější. Znásilnění muži prožívají při znásilnění a po něm stejné pocity jako ženy, tedy smrtelný strach, hrůzu, pocit ponížení a hnusu, šok. Kromě obrovského ponížení pro ně znásilnění navíc představuje zpochybnění jejich mužské (se kterou je úzce spojená síla a schopnost ubránit se) a sexuální (pokud jsou sami heterosexuální a byli znásilněni mužem) identity.
Muži se zpravidla potýkají s ještě větším nepochopením od okolí. Často jim jsou kladeny nevhodné otázky týkající se právě jejich sexuální orientace. V případě znásilnění muže ženou je možnost znásilnění zpochybněna celkově, kvůli stereotypům o tom, že každý muž by si něco takového užil a že přítomnost erekce tomu jen nasvědčuje. Pravda je však taková, že vynucený sex je pro muže stejně ponižující jako pro ženy a erekce nijak nesouvisí se sexuální touhou (ve chvílích strachu je erekce zcela běžná a k ejakulaci může dojít i při nechtěné/násilné manipulaci), informuje stopznasilneni.ecn.cz.
Související
Česko uzavírá ambasádu v Teheránu, přidávají se další. Situace je nebezpečná, lidé dostali varování
Australská válečná loď omylem vyřadila v celé zemi internet a rádio
Aktuálně se děje
před 31 minutami
Problém číst či soustředit se. Princezna Kate zavzpomínala na boj s rakovinou
před 1 hodinou
Vedra a sucho dál sužují zemi. Stát se snaží pomoci se zadržováním vody v krajině
před 2 hodinami
Knihovna bez Havla. Začne nová éra, dohoda s Havlovou nevyšla
před 3 hodinami
Důchody se v lednu zvýší. Juchelka představil první odhady
před 5 hodinami
Ještě letos vyprší platnost téměř 300 tisíc řidičáků. Na úřad kvůli výměně nemusíte
před 6 hodinami
EU prověřuje podezřelé IT dotace na Slovensku. Sousedům hrozí sankce
před 7 hodinami
Maximum možného. Do lékáren míří tisíce balení léku na rakovinu prsu
před 8 hodinami
Česko hodlá investovat stovky milionů korun do vodních nádrží
před 9 hodinami
Kde se v Česku vykoupat? Dejte si pozor. Na několika místech platí zákaz
před 10 hodinami
Tropické počasí je zpět. Pondělí bude ještě teplejší, potvrzuje výstraha
před 11 hodinami
Padl středoevropský teplotní rekord. Má ho Slovensko
před 12 hodinami
Policie vyšetřuje útok v Tanvaldu jako dvojnásobný pokus o vraždu
před 13 hodinami
Záhada muže z Krkonoš objasněna. Policisté už vědí, co je zač
před 13 hodinami
Hormuz se neotevře okamžitě, varuje Írán navzdory pokroku v jednáních
včera
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
včera
Česká diplomacie přesouvá své síly. Jeden konzulát zanikne, jiný vznikne
včera
Trump těžce nese výsledky průzkumů. Realita je prý jiná
včera
Princ Andrew může mít problém. Burnham nevylučuje nové vyšetřování
včera
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
včera
Ebolu v Kongu se nedaří zastavit. Šéf WHO se o tom přesvědčil osobně
Šéf Světové zdravotnické organizace WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus zavítal do africké Demokratické republiky Kongo, kde řádí epidemie smrtelně nebezpečné eboly. Podle Ghebreyesuse se nemoc šíří rychleji, než se zdravotníkům daří zintenzivňovat boj s chorobou.
Zdroj: Lucie Podzimková