Cervantes - Indický oceán vyplavil na pláži u australského města Cervantes nepoužitý ubrousek s logem letecké společnosti Malaysia Airlines. Té patřil ztracený Boeing 777, který loni 8. března beze stopy zmizel i s 239 lidmi na palubě. Předmět nyní zkoumají experti. Informuje server news.com.au.
Vlhčený ubrousek, který se používá v letedlech, objevil místní pár při procházce po pláži. Upoutal pozornost především protože byl neotevřený, což se stává zřídka.
Předmět byl zaslán expertům do australské metropole Canberra. Ti mají určit, zda je možné, že má spojitost se zmizelým boeingem. Oslovení odborníci nicméně již prohlásili, že pokud byl ubrousek uzavřený v neprodyšném obalu, není nereálné, aby v průběhu měsíců urazil v oceánu i velmi dlouhou vzdálenost.
Let MH370 zmizel více než před rokem během cesty z Kualal Lumpur do Pekingu. Dodnes není jasné, co se v osudný den stalo. Jisté je, že se stroj o sérii podivných manévrů odklonil z trasy. Nejpravděpodobnější teorie uvádí, že nabral kurz do odlehlých míst Indického oceánu a zřítil se zhruba 2000 kilometrů jihozápadně od australského pobřeží. Důvodem mohla být buď technická porucha, nebo sebevražda pilota.
Po vraku pátrá mezinárodní tým pod vedením Austrálie. Za pomoci moderní techniky již zmapoval stovky čtverečních kilometrů oceánského dna. Žádnou fyzickou stopu po letadle se však zatím objevit nepodařilo.
Související
Číňané provedli raketový test. Teď čelí kritice ostatních zemí
Útočníky z pláže Bondi poháněla ideologie Islámského státu, absolvovali výcvik na Filipínách
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
před 2 hodinami
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
před 3 hodinami
Thajskem otřásl krvavý incident. Student zabil nejméně šest lidí
před 4 hodinami
Stávající pomoc Kyjevu nestačí. Ukrajina čelí stále intenzivnějším ruským úderům
před 6 hodinami
Bude až 34 stupňů. Meteorologové očekávají návrat tropického počasí
včera
České oscarové hlasování je v plném proudu. Šanci má pět filmů
včera
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
včera
Knížáka posmrtně rehabilitovali. Za minulého režimu strávil měsíce ve vazbě
včera
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
včera
V NATO nikdy nebudeme, míní bývalý šéf ukrajinské armády Zalužnyj
včera
Česká diplomacie přesouvá své síly. Jeden konzulát zanikne, jiný vznikne
včera
Policie objasnila pomníček. V případu vraždy z roku 2010 pomohly vzorky DNA
včera
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
včera
Ukrajinské sankce opět zafungovaly. Dvě ruské rafinérie schytaly úder
včera
Ebolu v Kongu se nedaří zastavit. Šéf WHO se o tom přesvědčil osobně
včera
Tropické počasí stále sužuje jižní Moravu. Meteorologové avizují další vedra
včera
Policie vyšetřuje násilný čin na Valašsku. Zadržela podezřelého
včera
Írán hlásí zásadní pokrok. S Ománem se dohodl na režimu v Hormuzském průlivu
včera
Policie našla tělo pohřešovaného při pátrání na jezeře Most
včera
Turek poprvé reagoval na zahájení trestního řízení. Nadále věří ve svou nevinu
Poslanec Filip Turek (Motoristé) je přesvědčen, že červencovou dopravní nehodu v centru Prahy nezavinil, což by podle jeho slov mělo prokázat i probíhající vyšetřování. Policie v případu zahájila trestní řízení a zároveň nařídila znalecké zkoumání. Nikdo zatím nebyl obviněn.
Zdroj: Jan Hrabě