Islámábád - V Pákistánu dnes začal soud s Češkou, která byla 10. ledna zadržena na letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti.
Soud bude rozhodovat, zda se dopustila trestného činu. Soudu byly dnes předloženy závěry vyšetřování, čímž jednání skončilo. Soudní líčení bude pokračovat v následujících dnech, pravděpodobně v sobotu 3. března čtením obvinění.
U soudu byla dnes přítomná zástupkyně českého velvyslance. Zadržená Češka je relativně v pořádku. "Nadále zůstává ve vězení v Láhauru, na cele je momentálně s jednou ženou. Hygienické podmínky jsou podle zadržené vyhovující," uvedla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.
Pákistánští celníci Češku zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na spoj do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech, odkud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska.
Související
Češka Tereza Hlůšková může odletět domů, rozhodl soud v Pákistánu
Češka Tereza H. zadržená s drogami v Pákistánu se může vrátit
Tereza H. zadržená v Pákistánu , Pákistán
Aktuálně se děje
před 26 minutami
Dva ze čtyř už někdy vyhráli. StarDance představuje tanečníky pro letošní řadu
před 1 hodinou
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
před 2 hodinami
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
před 2 hodinami
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
před 3 hodinami
Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku
před 4 hodinami
Zemřel legendární kapelník Václav Hybš
před 5 hodinami
Nad Česko doputoval prach ze Sahary. Může i ovlivnit počasí
před 5 hodinami
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
před 6 hodinami
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
před 7 hodinami
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
před 7 hodinami
Babišova vláda schválila zákon, který má pomoci s regulací cen pohonných hmot
před 8 hodinami
Rusové, jděte domů, hřmělo o víkendu Budapeští. Největším vítězem voleb je Ukrajina, míní experti
před 9 hodinami
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
před 10 hodinami
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
před 10 hodinami
Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar slibuje návrat k evropským hodnotám
před 11 hodinami
Cena ropy po Trumpově oznámení opět poskočila. Znovu překonala hranici 100 dolarů za barel
před 12 hodinami
Neliberální demokracie, nebo národní konzervatismus? Skončila Orbánova éra, kterou nikdo nedokázal pojmenovat
před 13 hodinami
Volby v Maďarsku rezonují světem. Podle Kremlu urychlí rozpad EU, v USA se mluví o prohře Trumpa
před 14 hodinami
Co má za lubem? Experti vysvětlili, proč Trump nařídil blokaci Hormuzského průlivu
před 14 hodinami
Magyar nesmí zklamat, konstatoval Babiš v gratulaci vítězi voleb
Čeští politici v posledních hodinách reagovali na výsledky parlamentních voleb v Maďarsku, kde končí éra Viktora Orbána v premiérském úřadu. Premiér Andrej Babiš (ANO) poblahopřál Peteru Magyarovi k vítězství a vyzval ho ke konstruktivní spolupráci obou zemí.
Zdroj: Jan Hrabě