Po pádu jihokorejského vrtulníku je sedm lidí nezvěstných

Vrtulník jihokorejské záchranné služby se sedmi lidmi na palubě se ve čtvrtek zřítil do moře u východního pobřeží Koreje. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž se případní přeživší či mrtví zatím nenašli. Podle úřadů byla helikoptéra přivolána na pomoc zraněnému rybáři, který byl na lovu krabů. Posádce vrtulníku se podařilo rybáře dostat z člunu na palubu, následně ale stroj havaroval.

Nehoda se stala ve čtvrtek ve 23:30 místního času (15:30 SELČ) v oblasti mezi Korejským poloostrovem a Japonskem. Do pátrání po pohřešovaných byly zhruba od půlnoci místního času nasazeny desítky letadel a lodí a více než 30 potápěčů. Ve vodě se našly trosky vrtulníku, ale žádné stopy po lidech, kteří byli na palubě.

"Předpokládáme, že vrtulník spadl do moře do dvou minut po startu ze souostroví Tokdo," uvedl na tiskové konferenci záchranář Song Ho-son. Posádka vrtulníku podle něj plánovala přepravit zraněného rybáře do nemocnice ve městě Tegu v pevninské části Jižní Koreje.

Podle agentury Reuters byl vrtulník Airbus uveden do služby v roce 2016 a řídili ho dva zkušení piloti. Příčiny nehody nejsou známy.

Souostroví, které Jihokorejci nazývají Tokdo a Japonci Takešima, je dlouhodobým předmětem sporů mezi Jižní Koreou a Japonskem, připomíná agentura AP. Ostrovy má pod kontrolou Soul, nárokuje si je ale i Tokio.

Související

Více souvisejících

Jižní Korea vrtulníky

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy