Turecko očekává velký protest. Zúčastní se i vůdci opozice

Ankara - Po výzvě tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana se nedělního protestního shromáždění proti pokusu o puč zúčastní opoziční vůdce Kemal Kiliçdaroglu.

Předseda největší opoziční, středolevé Lidové republikánské strany (CHP) to podle dnešních zpráv médií slíbil.

Účast na této akci v Istanbulu už dříve slíbil i předák opoziční krajně pravicové Strany národní akce (MHP) Devlet Bahçeli. Organizátoři očekávají, že se na ohlášeném Shromáždění za demokracii a mučedníky sejdou statisíce lidí.

Pozváni ale nebyli představitelé prokurdské Lidové demokratické strany (HDP), která je po CHP druhou nejsilnější opoziční stranou.

Související

Turecko, ilustrační foto

Turecko sčítá hlasy ve volbách. Erdoganův favorit ztrácí

Opozice v Turecku si zřejmě po nedělních komunálních volbách udrží kontrolu nad klíčovými velkými městy. Vyplývá to z předběžných dílčích výsledků voleb zveřejněných tureckými médii. Tábor kolem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana si dal za cíl ovládnout velká města jako Istanbul, Ankara, Adana či Bursa.

Více souvisejících

Turecko vojenský převrat v Turecku (15. července 2016)

Aktuálně se děje

před 7 minutami

před 39 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

ISW předpověděl ruskou reakci na schválení pomoci. Ukrajinu čekají složité týdny

Rusko může při vojenských operacích na Ukrajině zohlednit schválené poskytnutí další pomoci z USA, naznačil americký Institut pro studium války (ISW). Podle expertů by Moskva mohla vystupňovat pozemní útoky i vzdušné údery, než budou mít ukrajinští vojáci k dispozici nový materiál. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy